Peter Vlemmix (Ongehoord Nederland): Zetten ze ons uit het bestel, dan verliest de publieke omroep voor een groot deel zijn geloofwaardigheid

Ongehoord Nederland vindt dat de omroep door de stapeling van controletrajecten op zowel de journalistieke kwaliteit als de financiële governance onder veel te zwaar toezicht staat. Dat blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag over 2025. De strenge controle voelt overdreven, omdat de feiten volgens het jaarverslag laten zien dat het beeld rond de omroep is genormaliseerd.

Daarnaast kost de juridische begeleiding veel tijd en geld, een van de redenen waarom de omroep vorig jaar bijna 900.000 euro verlies maakte. Er liepen gelijktijdig vijf juridische trajecten en rechtszaken die samen ruim 500.000 euro opslokten. In het eerste kwartaal van dit jaar ging het alweer beter.

Het aantal leden daalde met ongeveer 4.000 tot ruim 34.000, een tendens die zich bij vrijwel alle omroepen voordoet, met uitzondering van Omroep MAX.

Het aantal klachten dat bij de Ombudsman binnenkwam over programma’s van ON, vertoont een sterk afnemende tendens, zo meldt de omroep, die eraan toevoegt dat de genoemde cijfers relevant zijn ‘omdat ze het narratief ontkrachten dat Ongehoord Nederland structureel en disproportioneel de journalistieke code zou schenden’. De sterke controle staat niet in verhouding tot de aard en omvang van de geconstateerde tekortkomingen, zo wordt in het jaarverslag vastgesteld. De omroep pleit voor een meer gecoördineerde en proportionele benadering van het toezicht, in lijn met de beginselen van evenredigheid en rechtszekerheid.

Dat het aantal klachten sterk is verminderd, wijst volgens Ongehoord Nederland op een normalisering van de verhouding tussen de omroep en het publiek en op het feit dat maatregelen die zijn genomen om de journalistieke kwaliteit te verbeteren, blijken te werken.

Afwikkeling van zaken duurt lang

Al het juridische gedoe houdt algemeen directeur Peter Vlemmix in ieder geval aardig van de straat. ‘Mijn dagtaak bestaat voor een flink deel uit het afwikkelen van juridische zaken’, zegt hij. Hij geeft toe dat de druk ook wordt veroorzaakt door wat er de afgelopen anderhalf jaar intern in de organisatie is misgelopen. ‘Het gaat vooral om oude zaken, maar ook om een behoorlijk aantal publicaties die de Ombudsman over ons heeft geschreven en bezwaarprocedures die nog lopen tegen het Commissariaat voor de Media.’

Zo vorderde het Commissariaat volgens Vlemmix dat een migratie-kritische column van sociale media verwijderd moest worden, een verzoek waaraan ON niet heeft voldaan, ‘omdat het verwijderen van een opiniestuk niet past binnen een pluriform bestel en in strijd is met de journalistieke vrijheid’.

Hij is kritisch op alweer het volgende controletraject, namelijk dat van de visitatiecommissie die het functioneren van de publieke omroep moet evalueren.

‘Met één been buiten het bestel’

Vlemmix: ‘Het eindrapport had er zestig dagen geleden al moeten liggen. Dat het er niet is, blokkeert de discussie over de oprichting van omroephuizen. Het geeft de andere omroepen het argument om te zeggen: “Met die gasten kun je niet in een omroephuis, want er komt een visitatierapport aan waarvan we horen dat er nogal wat in staat.” De omroepen zeggen naar aanleiding daarvan: “Wij gaan lekker met zijn tienen verder.” Het staat ook letterlijk in een brief die de omroepen schreven: met Ongehoord Nederland kunnen we niet uit de voeten vanwege de inhoud en governance, terwijl ze het wel belangrijk vinden dat die geluiden uit de samenleving gehoord worden. Dan gaan die omroepen dus op de stoel van OCW,  de Ombudsman en het Commissariaat zitten. Daardoor worden we in zekere zin al met één been buiten het bestel gezet. Ze moeten ons niet, ze moeten ons geluid niet en klachten over bestuurlijke onrust worden er allemaal met de haren bij gesleept. Maar bij elke omroep is er wel wat. De publieke omroep zal voor een groot deel van het publiek voorgoed zijn geloofwaardigheid kwijt zijn als Ongehoord Nederland op deze manier uit het bestel wordt geduwd.’

‘We gaan ons inhoudelijk niet aanpassen’

In welke richting het met die visitatiecommissie zal gaan, staat nog in de sterren geschreven. ‘Er is in eerste instantie één gesprek geweest. We hebben passages ter beoordeling gekregen. Laten we zeggen dat er een gemengd beeld lag: sommige dingen waren goed, andere niet. Er stonden ook dingen in die niet klopten. Het lijkt erop dat de visitatiecommissie nogal zwaar leunt op oordelen van de Ombudsman, waarvan we in een gesprek — onder andere met de Ombudsman zelf — hebben vastgesteld dat die in een aantal gevallen te hard zijn aangezet. Het is goed dat de Ombudsman er is, maar het is geen instituut dat boven iedere kritiek verheven is. We hebben bijna driehonderd pagina’s aan repliek neergelegd. Hoe het ook zij: we gaan ons inhoudelijk niet aanpassen, spelletjes of een kookprogramma uitzenden zodat we nog een baantje hebben? Daarvoor zijn we niet het bestel binnengekomen.’

Bij welk omroephuis zou je je thuisvoelen?

‘Als je buiten in de regen staat, ben je blij als je ergens een dak boven je hoofd krijgt, maar die fase zijn we wat mij betreft nu wel voorbij. Ik ga niet als een schooier ergens aan de deur kloppen. Er zijn gesprekken geweest met een omroephuis waarmee we potentieel zouden kunnen samenwerken. Maar ze zeiden dat we nooit of te nimmer een bestuurder mochten afvaardigen. “Wie gaat ons belang dan verdedigen?”, was de vraag. Dat zouden zij dan wel doen. Kom op zeg! Sommige omroepbestuurders denken dat het Mediapark hun eigendom is.’

Is het geen vervelend idee om in Hilversum helemaal geen vrienden te hebben?

‘Daar kan ik goed tegen. Het interesseert me niets. We zijn erbij gekomen omdat er een geluid ontbrak. Voor die mensen zit ik daar. Ik vind het hypocriet om altijd maar te praten over het belang van pluriformiteit, maar als het er in de praktijk op aankomt, wordt er van alles verzonnen om dat niet waar te hoeven maken.’

1 Reactie

  1. Hoezo uit de publieke bestel zetten.
    Eu heeft net op 3 mei worlf press Freedom Day gevierd.
    Ook ongehoord behoort tot de vrije pers.

    Alleen zou ik Raisa lozen. Ze heeft ongehoord schade toegebracht met onderzoek naar Karskens

  2. Terecht dat andere omroepen niet met het huidige ON! willen samenwerken. Racisme en antisemitisme worden op de werkvloer geaccepteerd. Rechters zijn voorgelogen. Er is financieel wanbeleid. Journalistiek is de kwaliteit inmiddels uiterst dun.
    Het idee van een serieuze brede omroep op rechts is verknald door coupplegers als Peter Vlemmix. Eeuwig zonde.

    • Meneer Karskens; ook met u ben ik niet eens! Het idee van een serieuze brede omroep is al door Omroep WNL verknald! Net zo iets als dat er rechts van de VVD partijen als de PVV, FVD, JA21 en de BBB zijn ontstaan.

      Omdat in de vooral 2 laatste links-liberale kabinetten Rutte links-liberaal beleid is gevoerd waarbij D66 en vooral Sigrid Kaag de dienst uitmaakte waarbij er niks aan de instroom van asielzoekers is gedaan zit je nu met rellen zoals in Loosdrecht en IJsselstein opgescheept. Als de VVD zich in deze kabinetten zich harder op asiel had opgesteld waren er nu geen partijen als PVV, FVD, JA21 en BBB geweest.

      Dit is precies hetzelfde. Als omroep WNL een rechtser geluid had laten horen(waar Sjuul Paradijs omroep WNL zogenaamd voor had opgericht)waarin de PVV en FVD stemmer zich ook in kan vinden had u Ongehoord Nederland niet op hoeven te richten.

      Ik kan mij van u voorstellen dat u enige rancune tegenover Ongehoord Nederland heeft, maar als Ongehoord Nederland uit het bestel gezet wordt zal het enige rechtse geluid op de NPO verdwijnen en blijven wij Groenlinks-Pvda, D66, Amsterdamse Grachtengordel geïndoctrineerd worden. Vandaar mijn andere betogen op deze pagina om Ongehoord Nederland te handhaven. Ondanks dat er(en dat wil ik u wel toegeven)bij Ongehoord Nederland dingen niet vlekkeloos verlopen.

      • Stuitend dat links ten grondslag ligt aan de rellen..omdat links niet is opgetreden tegen de instroom. Waarmee u dus zegt dat er een migratie probleem is?
        Typisch deze uitlatingen.
        Ook zoals u weergeeft waarom partijen als PVV rtc ontstaan zijn.
        U uit zich nogal extreem..
        Uw relaas is op nul feiten gebaseerd.
        U roeptoetert trouw achter de rechtse colonne aan

        • @Bram: er is niks stuitends aan mijn bewering dat links niks aan de asielinstroom wil doen! Mijn relaas op niks gebaseerd? Dan heb je zeker die poppenkast in de 1e kamer van vorige week niet gezien? Vorstelijk betaalde uitgerangeerde politici die aangesteld zijn om kwaliteit van wetten te controleren maar doodleuk het debat van de tweede kamer overnieuw doen. Waar zij NIET voor aangesteld zijn.

          Het is algemeen bekend dat liberaal-radicaal linkse partijen niks aan de te hoge instroom willen doen. Inclusief leugenaar Rob Jetten.

          Mijn relaas op nul feiten gebaseerd? Dan kan ik je wel een statistiek geven. Nederland had in 1995 15 miljoen inwoners. Je kent vast het nummer van Fluitsma & van Tijn wel; 15 miljoen mensen op dat hele kleine stukje aarde.

          Het is 2026 en Nederland heeft nu ruim 18 miljoen inwoners. En dat komt niet omdat Nederlanders zelf zoveel kinderen krijgen. Puur een gevolg van massa-immigratie.

          Dus voor jou nog een keer de feiten:

          Inwonertal Nederland 1995: 15 miljoen
          Inwonertal Nederland 2026: ruim 18 miljoen.
          Oorzaak: massa-immigratie.

          • Duidelijk dat het lezen van statistieken niet je sterke kant is.
            Dit is typisch voor rechts.
            Die zullen alles uit de kast trekken om hun verhaal kloppend te maken.
            Het feit dat je alhier roept dat je wederom stelt dat links jiets aan de asielinstroom wil doen.
            Je meent te kunnen verklaren dat we nu 18 mln + inwoners hebben. In deze het woord massa immigratermee verbindt.
            Zegt dat ik te maken heb met een rechtse wappie.
            En daarmee is geen zinnige discussie te voeren.
            Mocht je met feiten komen kunnen we deze discussie graag oppakken.

          • Tussen 1995 en 2026 zit liggen 31 jaar en ruim 3 miljoen mensen als inwoners van Nederland erbij gekomen, als u dan gaat kijken, hoeveel inwoner Nederland in 1964 had, 31 jaar voor 1995, dan is dat op 1 januari 1964: 12.131.885; https://www.cbs.nl/nl-nl/visualisaties/dashboard-bevolking/bevolkingsteller. Dus heel raar is dat dus helemaal niet. Feiten en fictie door elkaar halen is niet zo heel vreemd en zeker niet voor een op uitsluiting van de medemens gerichte persoon. Welkom in de wereld waarin u, ik en niemand echt de baas over is. Iedereen heeft gelijke rechten en gelijke plichten, ik heb het idee, dat uzelf aan uw plichten wil onttrekken.

  3. Wordl Press Freedom day.
    Omroep Ongehoord Nederland heeft zich aan de journalistieke code te houden. Deze hebben zij ondertekend.
    Vrijheid van meningsuiting betekent in deze niet dat je ,zonder feitelijke onderbouwing,maar mag roepen wat je wilt. Juist feitelijke onderbouwing waarborgt goede journalistiek.
    Uitzendingen Ongehoord Nieuws. Lijkt allemaal aan die code te boldoen.
    Als je dan echter ziet hoe elk item uitgekleed wordt op hun sociale media. Hoe de achterban uitgedaagd wordt op hun berichten. Berichten veelal over een en hetzelfde onderwerp: migratie,.
    In stuitende,opruiende oneliners..
    Inspelend op het onderbuikgevoel van hun volgers..die daar vol intrappen door uiterst bizarre reacties.
    Zegt dat het hier niets meer met journalistiek te maken heeft.
    Ze gaan steeds verder in hun extreme discussies.
    En roepen steeds harder dat ze benadeeld worden. Nul zelfreflectie..
    Altijd op zoek naar de dader van hetgeen „aangedaan wordt“.
    Kleuters zijn het.
    Nul respect voor deze ploeg

    • @Bram: Het is gewoon een feit dat Nederland in 1995 15 miljoen inwoners had en nu ruim 18 miljoen. Dat kun jij onzin vinden maar dat zijn gewoon de feiten. Het nummer van Fluitsma & van Tijn is van 1995 en toen zongen zij toch echt 15 miljoen mensen op dat hele kleine stukje aarde. Dat heb ik niet verzonnen. Of Fluitsma & van Tijn zaten in 1995 jouw beleving kennelijk onzin te zingen.

      Ook heb ik niet verzonnen dat Nederland in 2026 ruim 18 miljoen heeft en dat dit komt door een jaarlijkse instroom van asielzoekers. Deze gegevens zijn gewoon bij een CBS op te vragen. En dat Nederland nu ruim 18 miljoen inwoners heeft komt echt niet dat Nederlanders zelf er zoveel kinderen heeft bijgekregen.

      Dat ik Rob Jetten een leugenaar noem komt omdat ik er niks van geloof dat hij en D66 echt wat aan een asielinstroom wil doen. Heeft D66 nooit gewild. Want komt zijn kabinet met nieuwe asielwetten om de instroom te beperken, dan zal dhr. Boris Dittrich en de andere D66’ers in de 1e kamer wel even een stokje voor steken.

      Als wij toch gaan schelden, jij noemt mij een rechtse wappie dan vind je het vast niet erg dat ik jou een links-radicale wereldvreemde freak noem.

      • Wie de statistische data uit kán lezen..
        Ziet dat niet instroom asielzoekers de oorzaak is van de grote toename..
        Je hebt gelijk! Feit is dat we in de vorige eeuw dat mooie lied hadden gebaseerd op het feit dat we met 15 miljoen mensen waren..en nu met 18+ miljoen.
        Dat ontken ik niet.
        Echter je stelling dat dir 1 op 1 aan de asielzoekers ligt is niet gebaseerd op feiten, data.
        Dit is wat rechts roept en niet met feitelijkheden onderbouwt.
        Precies wat ON doet..desinformatie verspreiden wat ook jij hier bezigt.
        Typisch voor rechts is dat ze niets doen met kritiek of met feiten.
        Vooral blijven roeptoeteren..wat een steeds extremistischer geluid krijgt.
        Bij deze stop ik met reageren op jou.
        Mits je ineens wel komt met feiten.
        Alleen dan kun je op een respectvolle manier met elkaar communiceren

        • Als je dan al verder kijkt dan de neus lang is..de gegevens op de eerlijke manier vertaald in een dergelijke discussie.
          Dan zie je dat het aantal migranten is opgedeeld. Overgrote deel is de arbeidsmigrant. En niet de asielzoeker.

  4. De stelling moet zijn dat iedere Nederlander zich thuis moet voelen bij de NPO, maar dat houdt niet in dat er ruimte moet zijn voor nepnieuws. Daar grossiert deze omroep in wat ze goedpraten doordat ze een meningenprogramma hebben en geen “nieuwsprogramma” wat meer feitelijk moet zijn.
    Ze hoeven idd niet te bakken, mollen te gaan zoeken maar wel feitelijk juiste berichtgeving verzorgen en daar begrijp ik de overige omroepen wel in dat ze geen trek hebben om bijv Jeroen Pauw naast Raisa Blommestijn te hebben.

    • Hij zou het zo doen…Echt ben ik zeker van. Om er later de Sonja Barend prijs mee te verdienen.

      Wnb…waar in de grondwet geen ruimte is voor racisne, antisemitisme…Waarom moeten die geluiden “gehoord” worden bij de npo. Het is te makkelijk om te zeggen dat dat alleen bij ON plaats vindt. Ik zou het mooi vinden als de ombudsman van de npo daar bij alle programma,s naar kijkt. Een Mona Keijzer die bij Pauw van alles loopt te roeptoeteren…
      DilanVvd die nog steeds het nareis leugen verkondigd.
      En dan nog… Open je de beerput van Sociaal media dan is de conclussie…ON is pienut bij de bagger die je daar leest.
      Ik las vanochtend wat reacties op de bekladding van de Dam van pro palestijn betogers… de schaamte voorbij.

  5. In tegendeel. Geen On! meer is een zegen voor de NPO, Eindelijk geen FVD-onzin meer en andersoortige desinformatie.

    NPO moet juist een veilige haven zijn voor FEITEN! Niet voor dom geraaskal van halvegaren.

  6. Of de NOS berichtgeving vrij van smetten is. Waar zijn ze bang voor? Ach, laat ze toch. De omroepen zijn allemaal deugers, en ze durven niet naast een rebelse omroep te zitten
    Zelfde koek als FVD. Is dat allemaal onzin dan. Nee, dan de leugenpartijen als D66 en vvd. Zit veel schijnheiligheid daar in Hilversum.

    • Je hebt het over een rebelse omroep..
      Precies daar gaat het over.
      Rebels betekent tegen het gezag ingaand..geneigd tot verzet,opstap,recalcitrant.
      Als je dan al een programma maakt wat over nieuws gaat.
      Heb je feiten te bespreken..
      Wat bij deze omroep niet gebeurt
      Vervolgens een riedeltje over leugenpartijen?
      We hebben een paar jaar mogen aanzien wat rechts bewerkstelligt heeft.
      Werkelijk nul van hetgeen ze beloofd hebben.
      Zoals jij reageert..geheel in stijl van ON!
      Ook een meester in de boel verdraaien
      Schijnheiligheid ten top!

      • Beste Bram, een correcte reactie op zaken die niet kloppen zijn altijd terecht, maar waar ik me in alle commentaren wel een beetje aan erger is dat jullie allemaal roepen dat de ene (in jullie ogen blijkbaar “extreem rechtse” omroep o zo verkeerd bezig is, maar niet willen praten over alle vooroordelen en foutieve zaakjes bij de, zullen we maar zeggen “linkse media”. Alweer een uiting van het gebrek aan begrip en empathie voor de diepere oorzaken van bepaalde standpunten van beide partijen. En daarbij nog iets … als de gevesigde media werkelijk pluriformiteit hoog in het vandel hadden gehad, dan was er nooit een voedingsbodem geweest voor omroepen als ON.

  7. Niet om aan te gluren, die onzin van ON!
    Ik wens ze nog heeel veul nare, dure en tijdrekkende procedures toe. Zie met spanning uit naar het jaarverslag 1926.

  8. Weer de voorspelbare reacties over Ongehoord Nederland! Tja, ik moet het hier voor de tachtigste keer neerzetten; Voor alle Ongehoord Nederland haters, de reden dat Ongehoord Nederland bestaat is de schuld van Omroep WNL!

    Sjuul Paradijs(destijds hoofdredacteur van De Telegraaf)kwam om het idee om omroep WNL op te richten omdat de NPO 3x de Volkskrant, Groenlinks-Pvda/D66 en de Amsterdamse grachtengordel was. Nou Omroep WNL zou wel even een rechts geluid op de verstikkend linkse NPO geven.

    Hier is dus niks van terecht gekomen. Bart Jan Spruyt schreef al in 2011(!)een column in Elsevier over Omroep WNL dat de presentatoren tijdens de programma’s al uit hun hogen keken met de stelling; maar ik stem heus wel D66 hoor, over dat zogenaamde rechtse geluid van Omroep WNL.

    En ook door mij meermaals aangegeven; Ik heb clashes gezien tussen Geert Wilders en Rick Nieman over asiel en migratie waarbij Rick Nieman het totaal niet met Geert Wilders zijn standpunten eens was. De irritatie straalde van Rick Nieman zijn gezicht af. Vandaar dat je Geert Wilders niet meer bij Omroep WNL ziet. En dat moet dan een rechtse omroep voorstellen. Niet dus. En ook gisteren zag ik bij Rick Nieman weer wat irritatie over de opvattingen van Yeşilgöz.

    Ik heb gisteren dat WNL op zondag weer gezien. Al een godswonder dat ik Jan Paternotte van D66 niet aanwezig was want die is er ook weg te slaan. Dan om 12.10-13.10 Buitenhof. Dan mag mij iemand eens vertellen wat het verschil tussen WNL op zondag en Buitenhof is? Allebij links-liberaal en vaak met dezelfde gasten. Bovendien is er aan de andere programma’s van Omroep WNL ook niks rechts aan. Kunnen net zo goed door KRO-NCRV gemaakt worden.

    En hierdoor voelde de PVV en FVD stemmer zich weer niet gehoord op de verstikkend linkse NPO en daardoor is Ongehoord Nederland bijgekomen. Dit was niet nodig geweest als Omroep WNL een geluid had laten horen waarbij de PVV en FVD stemmer zich ook had in kunnen vinden.

    • Wat is er boeiend aan de oorsprong van ON?
      Het is een omroep die op eigen benen staat en dus verantwoordelijk is voor hetgeen zij uitzenden.
      Maar vooral via hun sociale media tentoonspreiden aan notoire leugens,opruiing,discriminatie.
      Dan zal via WNL de mogelijkheid geboden zijn een rechtser geluid te laten horen.
      Hebben ze gewoon helemaal zelf verknald

      • @Bram: nee jij snapt mijn hele punt niet! Ik heb het niet over de oorsprong van Ongehoord Nederland maar die van Omroep WNL. Punt is dat wanneer omroep WNL een geluid had laten horen waarin een PVV, FVD of een stemmer van een andere rechtse partij zoals JA21 had laten horen, of daar in ieder geval de ruimte voor geven Ongehoord Nederland er helemaal niet was geweest!

        Nee in plaats hiervan heeft omroep WNL dezelfde signatuur van al die andere 13 in een dozijn omroepen die er op de NPO zijn. Allemaal links-liberaal, allemaal anti PVV/Geert Wilders, FVD, JA21, Trump, republikeinse partij en vreselijk pro Groenlinks-Pvda, D66, Amsterdamse Grachtengordel, Democratische presidenten en partij.

        Dus het heeft wel met elkaar te maken. Tja, dat het bij Ongehoord Nederland niet vlekkeloos verloopt zie ik ook wel. Maar als Ongehoord Nederland verdwijnt is er helemaal geen rechts geluid meer op de NPO waarin de PVV of FVD stemmer zich in kan herkennen.

    • Wilders paar sowieso vooral onzin dus ik snap Rick Nieman wel. PVV en vooral VVD zijn vooral stoorzenders in de politiek. Ik sla PVV stemmers en FVD stemmers niet bijster hoog aan.

      • @Mesman Sven: onzin uitkramen doet het radicaal linkse Groenlinks-Pvda/Progressief Nederland, D66 en Volt ook.

        Ik sla de aan de Amsterdamse grachtengordel wonende sojamelk drinkende wereldvreemde linkse wereldverbeteraars ook niet bijster hoog aan. Allemaal wereldverbeteraars die denken dat de wereld bij bij de ring A10 ophoud hoef je ook geen hoge dunk van te hebben.

    • Wnl zou beter die Rick Nieman moeten lozen. Wat een slappe journalist. Stelt vaak kritiekloze vragen. Dat bleek afgelopen zondag weer. Victor Pak van Elsevier weekblad moest inbreken om kritische vragen te stellen. Laat hem het programma overnemen!

  9. Links of rechts geleuter het zal me een worst zijn. Ik vond Wim Bosboom al niet om te pruimen. Ja daarcstond Marcel van Dam tegenover. Prima. Dat is of was Nederland. Ieder zijn zuiltje. Je kon bevestigd worden in je eigen gelijk. Lekker duidelijk.
    Maar dat vind ik van een iets andere orde vergeleken wat ON doet.
    Kijk Veronica kon je ook een rebelse omroep noemen. Die ging zodra het kon commercieel. Daar heb ik iets meer respect voor dan een paracieten omroep die alleen maar leugens verkondigd.

    Maar het scoort. Fvd 13 zetels in de peiling??
    Poetin zal tevreden zijn…

  10. Om een nieuwe omroep succesvol te maken, heb je een prime time uitzendslot nodig, zoals BNN die wel kreeg bij de start. Niet alle omroepen krijgen die kans, omdat de NPO dominanter is geworden in al die jaren. Krijgen wij als kijker daardoor betere programma’s? Er zullen uitzonderingen zijn, maar vernieuwing blijft weg.

    • BNN had vermakelijke programma’s/entertainend.
      Je zult waarschijnlijk doelen op ON.
      Die maken 1 programma..nieuws.
      Tijdslot waarop nieuws uitgezonden wordt is ingevuld.
      Programma Ongehoord Nieuws is bewezen niet succesvol. Meerdere processen omdat ze de journalistieke code aan de laars lappen. Uitzenden op goed tijdslot is mijns inziens dàn mogelijk als je een programma maakt wat het verschil maakt en interessant is voor een grote doelgroep. Daaraan voldoet ON niet met slechts 40.000 leden waarvan meer als 10% onlangs het lidmaatschap opgezegd heeft.

    • Of het slim is zoals ON zich manifesteert op sociale media is de vraag.
      Op NPO 1 schuren ze nog „netjes“ tegen de randjes van de journalistieke code.
      Op hun sociale media echter wordt elk item behandeld in hun uitzending enorm uitgemolken.
      In stelselmatig dezelfde thema’s..voor massa-immigratie..
      Deze thema’s worden in behoorlijk heftige one-liners op hun sociale media geworpen.
      Met als doel hun achterban op te hitsen die ditmook structureel doen.
      Waar het er op NPO 1 nog redelijk gematigd aan toe gaat.
      Strooien ze op de platforms standaard met kreten als omvolking..
      Wordt er de vraag gesteld..wie gaat de oorlog winnen (Rusland/Oekraine).
      De roeptoeters schreeuwen luid..roepen stelselmatig op tot anarchisme..smijten met ziektes.
      Vreselijk niveau
      Op een site van de NPO.
      Hopelijk stopt deze polarisatie,discriminatie,verdeeldheid creëren ,verspreiden desinformatie heel snel

  11. Dan moet Den Haag wakker worden…helaas zitten daar ook van die gifkikkers.

    Het zit zelfs en erger in de “gematigde” vvd. Pauwendewit…De Talkshow van wakker Nederland.

    Gelukjig zijn er ook die zich er steeds meer tegen verzetten.

1 Trackback / Pingback

  1. Blog Guido van Nispen: Altijd wel iets om ruzie over te maken, en belastinggeld in overvloed om dat te bekostigen - Spreekbuis.nl

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*