Patrick Kicken: Ook 100%NL krijgt een nieuwe ochtendshow vanaf maandag, Giorgo Hokstam gaat de avond doen

[BLOG] Nadat ze met veel aplomb laatst aankondigden dat ze eindelijk alleen maar Nederlandse artiesten gaan uitzenden bij 100%NL, wat je hier voor het eerst kon lezen, kan ik je nu vertellen dat Nederland’s kleinste landelijke commerciële zender op FM, 100%NL, het vanaf maandag ook anders gaat doen qua programmering. Ochtenddeejay Giorgio Hokstam kan weer lekker uitslapen net als hij nu al doet tijdens de vervangingsronde van Wietze de Jager en Chris Bergström. Wordt dát dan het nieuwe ochtendduo op 100? Nee. De vrouw blijft, Ingrid Jansen, maar de man die voorheen vanaf 10u te horen was, Erik van Roekel, is blijkbaar in de smaak gevallen bij interim baas Coco Hermans en mag de ochtendshow samen met Ingrid gaan doen. Maar er is meer.

Het gat dat Erik van Roekel achterlaat vanaf 10u gaat als volgt opgevuld worden, vertellen insiders mij. Niet gek trouwens dat dit uitlekt want het werd van de week officieel gepresenteerd aan een boel mensen en je kunt radiomakers niet verwijten dat ze hun mond niet kunnen houden. Enfin, Barry Paf zou eigenlijk de middagshow gaan doen maar toen Rob van Someren ging wapperen met zijn contract dachten ze bij Mediahuis ‘oei dat is waar ook, daar kunnen we niet 1 2 3 van af’ en mag hij nog een jaartje Somertijd blijven doen. Paf is nu veroordeeld tot 10-13u, Colin Banks tot 13-16u.

De avond van 100%NL blijft een apart verhaal. Al een week of tien horen we daar geen Koen Hansen meer, die naar verluidt ziek thuis zit. De goede verstaander kan natuurlijk al uittellen wat er hier aan de hand is: het plan om Giorgio Naar de avond te zetten lag er al lang, maar wat doen we dat met Koen? Och daar verzinnen we wel wat op. Als ze bij de radio van je af willen dan vinden ze altijd wel een stok. Een keertje een plaat overslaan in de playlist, te laat komen, je auto scheef op de parkeerplaats zetten: er zijn er bij Mediahuis voor minder op de vingers getikt als we de verhalen van Dimitris Kops moeten geloven. Iets met niet mogen poepen tijdens de show of een broodje halen in de kantine.

Giorgio Hokstam schijnt trouwens zelf gevraagd te hebben of hij naar een tijdstip dat makkelijker te combineren is met zijn gezinsleven (kleine kinderen, waar heb ik dat eerder gelezen?) en zijn influencer zijn (4000 volgers op Instagram). Verder nog leuk om te melden: Giel Beelen schijnt op vrijdagavond laat iets voor vast te gaan doen bij Radio Veronica na de Pup40 met Stenders, op de plek van Jannes Drop. Sidekick Frank van ’t Hof, de man van 100%NL interim baas Coco, harkt 5 ton per jaar binnen door zijn broek te laten zakken ’s middags op Veronica, good for him! Zijn compaan Wouter van der Goes schijnt rond te lopen met twee waarschuwingen op zak vanwege gegooi met spullen in de studio, iets wat bij NPO Radio 2 ook al gebeurd schijnt te zijn vertellen mij medewerkers daar. Het leek zo’n rustige jongen! Oud verhaal maar nu inmiddels van zoveel kanten gehoord dat ik dacht dat het wel tijd werd het eens op te schrijven, wie weet laat hij het daardoor voortaan uit zijn hoofd. Maar mocht je als deejay ooit nog veel geld willen verdienen: stuur je demo dan naar Mediahuis. Als Frank al een half miljoen krijgt.. Stenders blijft trouwens, die gaat zijn contract gewoon verlengen en zet zijn plannen om een eigen radiozender te beginnen weer even in de koelkast. Waar ik nu naartoe loop voor een Radler 2.0 want.. het is weekend!

Patrick Kicken

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*