[BLOG] Normaal gesproken verzin ik altijd eerst de titel van een column om er vervolgens op los te tikken. Maar in dit geval zijn het allemaal wat losse eindjes die door mijn hoofd spoken. Dat Jannes Drop op deze plek een maand geleden heeft moeten lezen dat hij zijn show kwijtraakt op de vrijdagavond bij Veronica en hij daar woest om werd is er een van. Giel gaat dat doen, vertelde ik je hier al eerder. Te dun voor een hele column. Hij is overigens niet de eerste, Edwin Ouwehand moest hier lezen dat hij vervangen werd door Erik de Zwart als stationvoice bij Radio 10. En zo zorgen andere columns voor weer onrust bij andere jocks, bijvoorbeeld het verhaal van vorige week dat Lex Gaarthuis waarschijnlijk de beoogde ochtendjock bij 100%NL, wat betekent dat hij er voor een derde keer werkzaam gaat zijn en Erik van Roekel weer mag moven. Best apart.

Gek toch, dat ik dingen vaak eerder weet dan de hoofdrolspelers waar het om draait. Zijn zij dan zo naïef of wordt hun gewoon niks verteld? Enfin, wat me ook nog ter oren kwam is dat er een kogel door de kerk lijkt te zijn omtrent het afgeschafte RadioRing gala. Er is een pitch uitgeschreven en het zou voortaan gewoon Marconi Awards gaan heten. Als we de domeinnaam marconiawards.nl checken dan komen we uit bij ene Julien Hommes, een van de oprichters van ‘Productiekantoor’. En zeker 10 jaar werkzaam bij Talpa Radio als ’technische producer’. Hij registreerde deze domeinnaam drie maanden geleden.
Dan is er nog een verhaal in de wereld geholpen door de podcast Dit Was De Radio over een online radiostation met louter A.I. liedjes waarin diverse radiopersoonlijkheden geridiculiseerd worden. O.a. het ‘nietmachine incident’ van Wouter van der Goes wordt bezongen en het geritsel van diverse radiodiscjockeys van allerlei gratis dingen in ruil voor reclame op hun socials. Ik heb er tien minuten naar kunnen luisteren vanwege de veel te heftige processing, maar hoorde mijn naam ook voorbij komen dus ik zette hem tevreden uit. Radio Alblasserdam heet het, een website geheel in 90’s stijl. Een persiflage op een lokale omroep. Ben benieuwd welke andere deejays jij bezongen hoort worden.
Verder deden ze bij de podcast Dit Was De Radio een oproep wie Ron Vergouwen een keertje moest komen vervangen aangezien hij met vakantie is. Ook al was iedereen op Facebook het er mee eens dat ik eens moest aanschuiven, ze durven het waarschijnlijk niet. Bang om iemand voor het hoofd te stoten, wie is het niet in radioland. De luistercijfers van Radio 10 vielen toch ietwat tegen met zoveel bombarie rondom de ‘nieuwe’ ochtendshow, vind je niet? Verder begint het eindelijk een beetje te lopen op zondagmiddag tijdens m’n show op KISS FM. Wát een verademing om ChatGTP tijdens de show open te hebben staan, je hebt er echt de beste producer aan die je je maar kunt wensen. Dus dat beroep zie ik als eerste sneuvelen in radioland, wat jij. Als ik er aan toe kom knip ik zometeen nog even de talks van zondag, want daar is heeft A.I. helaas nog geen stukje software voor ontworpen. Fijn weekend en bij voorbaat excuses voor deze ietwat onsamenhangende column, waar je hopelijk toch nog wat aan gehad hebt.
Laten we het anders ff zo doen, hier de links naar de twee uren zondagmiddagshow 16-18u met PK. Ik zal de tijden erbij zetten waar de talks zitten, kan je lekker spoelen als je geen zin hebt om een heel uur radio te luisteren. Alhoewel je het wel beter beleeft zo’n heel uur, ik besteed ook veel extra aandacht aan de overgangen, ook al wordt de vormgeving meegscheduled.
| 01:27 | 09:55 | 19:05 | 30:10 | 39:20 | 55:45 |
| 01:30 | 10:26 | 18:55 |
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Geef als eerste een reactie