RTL schrapt 500 banen in Duitsland na overname Sky

RTL gaat voor het einde van 2027 zo’n 500 banen schrappen bij de Duitse tak en het overgenomen Sky Deutschland. Het merendeel van de functies verdwijnt al in 2026. Het bedrijf wil gedwongen ontslagen voorkomen door aflopende contracten niet te verlengen en vacatures niet op te vullen.

De stap is onderdeel van een integratieproces dat binnen drie jaar een jaarlijkse besparing van 250 miljoen euro moet opleveren. Door de krachten te bundelen wil het bedrijf dubbele structuren schrappen en de content- en bedrijfskosten verlagen.

Eind vorig jaar schrapte RTL in Duitsland al 600 banen vanwege een lastige advertentiemarkt en veranderend kijkgedrag.

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -