[BLOG] Het wil maar niet echt winteren maar dat komt wellicht omdat Somertijd op 100%NL de gemoederen bezig houdt. Het programma slaat, net als het station, geen deuk in een pakje boter. Ten opzichte van een jaar terug is de zender 0.7% marktaandeel kwijt. Kenners noemen het een mismatch, Rob van Someren en zijn team en de met name op Nederlands product gerichte radiozender van het Vlaamse Mediahuis. Op papier leek het een goed idee, Van Someren is fan van het Nederlandse repertoire. Dan niet al die zaaddodende liedjes, maar de gezellige variant, zoals je die ook hoort bij een zender als RadioNL. Die saaie, down tempo nummers slaat Rob dan ook over, waardoor de rest van zijn collega’s ermee opgezadeld zitten. Het verhaal gaat dat die andere deejays dat nu zat zijn en een.. staking overwegen!

Ik vraag me sowieso af hoe dat werkt, een staking bij de radio. Laat je je microfoonschuif dan dicht of kom je helemaal niet opdagen? Je zal toch maar de Vlaamse mediagigant Mediahuis zijn en gedacht hebben spekkoper te zijn met drie radiozenders in Nederland die gevestigd zijn bij De Telegraaf, waar je ook nog eens eigenaar van bent. Kat in het bakkie zou je denken, zeker als je een hoop sterren bij Talpa en de NPO hebt weggehaald, waaronder Gerard Ekdom, Rob Stenders, Rob van Someren en Wouter van der Goes. Dat succes zich niet laat kopen daar is John de Mol al veel eerder achtergekomen, toen hij dacht met Grote Namen wel een TV zender genaamd Talpa succesvol te maken. State of the art studio’s en flashy gangen zijn leuk maar daar koopt de luisteraar weinig voor, het gaat om een consistent radioproduct waar je van weet wat je krijgt. De Mediahuis radiozenders, Veronica voorop, lijken toch vooral alleen te scoren als er iets speciaals te horen is als de Veronica Top 3000.
100%NL heeft helaas niet de keuze gemaakt om een volksere radiozender te worden, een soort NPO Radio 2 voor de niet elitaire en niet hoogopgeleide Nederlander. Dus blijven ze de hinken op twee gedachtes, om 16u verandert het station daar wel in als de kroeg genaamd Somertijd zijn deuren drie uur lang opent. Logisch dat dat elkaar gaat bijten. Dat collega’s van Rob nu naar het schijnt hem de schuld geven van het feit dat zij opgescheept zitten met al die trage tranentrekkers is dan mijnsinziens ook onnozel, om maar eens een Vlaams woord te gebruiken. Dit is de leiding te verwijten, waarvan de oude garde inmiddels met Herbert Visser het pand compleet heeft verlaten.
Dan is er ook nog een leuk nieuwtje: over Wytske Kenemans, voorheen o.a. te horen bij Fresh FM samen met DJ Jurgen in de ochtend en jarenlang samen met IN DE BIOSCAUP Jeroen Nieuwenhuize. Zij schijnt vanaf februari te horen te zijn bij Amsterdam’s nieuwste hitzender KISS FM, waar in de ochtend o.a. Dimitris Kops te horen is die van Mediahuis niet mocht gaan poepen tijdens zijn radioshows bij SLAM! en daardoor burn-out raakte. Begrijpelijk. Probeer jij maar eens een dag je poep op te houden, dan piep je wel anders! Over vrouwen gesproken: het gerucht gaat dat het ook rommelt bij de 538 Middagshow, de nieuwslezeres bij Frank Dane, Iris Schut, heeft op LinkedIn gezet dat ze op zoek is naar nieuw werk, ze staat open voor een nieuwe baan. De podcast die ze maakt levert natuurlijk geen drol op, maar is wel indrukwekkend: Ode Aan Mijn Broer heet ie. Wie ook op zoek is naar nieuw werk is Rutger Radstaake. Met een of ander lulverhaal over ZZP werk issie gestopt als nieuwslezer bij het ANP. Heel goed. Nu Kasper Kooij nog, die ook veel te popie jopie zit te doen daar (en dan krijg je nog het weer vamme!). Ik mag deze gasten graag maar zoals ik van de zomer als schreef: radiodeejays zijn geen nieuwslezers!


Veronica doet het toch niet zo slecht kicken ? As je kijkt waar ze stonden toen Stenders en jou vriendin de bazen waren 🙂
Inmiddels is Stenders ook geen radiobaas meer… desondanks zit er een stijgende lijn in…
@Patrick was is er Vlaams aan het woord ‘onnozel’ of geldt hier de boven de rivieren mentaliteit en is alls aan de goede kant van de rivieren ‘vlaanderen’?
Je hebt gelijk Ruud. Ik maak me wel zorgen of de Vlamingen het woord poepen in deze blog niet verkeerd gaan interpreteren
Leuk gesprek met Stenders trouwens maar het interview heeft wel een update nodig… er is weer veel gebeurd.. 😉
Heb hem een tijdje terug benaderd voor een uitgebreid interview met hem over 40 jaar Stenders maar hij reageerde niet. Mag waarschijnlijk niet van Caroline 😉
Raaaarrrrrrr…..
He Nevski jij ook hier
Ja!
Gezellig!
Het kan in het geval van Iris ook gaan om werk naast de middagshow bij 538. Maar de mogelijkheid dat Airen het nieuws weer gaat lezen (kleiner team) kan ook.
Als ik Iris haar carrièreverloop bekijk is ze snel uitgekeken op functies en swapt ze regelmatig tussen Talpa en DPG.
Kan me ook voorstellen dat je die middelmatige humor van Frank Dane op een gegeven moment wel zat bent
Heeft er nul kijk op.
Zie zijn overstap uit pure wanhoop naar 100%NL.
Ik heb dat muziekformat van 100%NL nooit begrepen! Eens een uurtje de moeite genomen om een uur naar 100%NL te luisteren maar na dit uur snel weer naar 538, radio 10 Q-music, Sky radio en vergelijkbaar. Door het onduidelijke muziekformat(100%NL is het niet want ik hoorde ook Engelstalige nummers)ga ik ook niet meer naar 100%NL luisteren.
Rob van Someren hoort gewoon op radio 10 thuis! Daar zat hij eigenlijk prima. Maar door ruzie over geld/bonussen met John de Mol is hij naar 100%NL uitgeweken terwijl iedereen van te voren kon aanzien dat dit een mismatch zou worden. Misschien dat Rob van Somertijd met Somertijd naar Radio Veronica kan gaan want op 100%NL weet zijn vaste luisterschare hem niet te vinden.
En dan Frank van der Lende naar 100%
Dan moet ie toch eerst ff naar de kapper
Waar ‘Van Someren’ is, eindigt het met bonje. Dat was 40 jaar geleden al zo, is niet veranderd.
En het ligt altijd aan anderen, dat is het meest frappante.
Nou….. het ligt altijd aan ‘Van Someren’ zelf!
Misschien heeft de beste man wel meer kijk op radio dan de mensen die hem daar moeten aansturen? Dat gaat altijd wringen
Heeft er nul kijk op.
Zie zijn overstap uit pure wanhoop naar 100%NL.
Wellicht een goed idee dat Talpa 1 van haar drie huidige stations verkoopt aan Mediahuis (Sky Radio wellicht) en dat Mediahuis het 100% NL kavel overdoet aan Talpa, die dan daar Radio Noordzee op knalt. Is Talpa gelijk van het probleem af dat Sky en Radio 10 wel veel op dezelfde luisteraars mikt. De huidige regio FM zenders van Noordzee kunnen dan Radio 10 sixties & seventies gaan doorgeven.
Geen gekke ideetjes Mebo
Dat kan niet.
En waarom niet?
Sky naar Mediahuis
100% NL naar Talpa en omlabelen naar Radio Noordzee.
Geen gek idee
Met alle respect, maar je weet niet waar je het over hebt.
Nou leg dan maar eens uit in plaats van te blijven roepen dat iets niet kan. Sky Radio is bezit van Talpa en bezit kun je verkopen. Mediahuis kan daarna 100% NL verkopen aan Talpa, zonder Rob van Someren (die kan dan naar Veronica) en Talpa kan 100% NL omdopen in Radio Noordzee waar Gordon dan mooi de ochtendshow kan gaan doen, zijn ze bij Radio 10 ook weer blij.
Wat gaat Herbert Visser nu eigenlijk doen en waarom is hij weg bij Mediahuis? Lijkt me sterk dat hij met radio stopt toch?
Die gaat op zijn geld zitten. En het af en toe tellen
Zaad dodende liedjes. Goed bedacht.
Patrick wanneer denk je komt er goed nieuws over Ruud de Wild.
Ik bedoel dat hij vertrekt bij Radio 2. Wat een sul is het toch.
En nu pas zie ik dat hij ook mee doet aan de Top 2000. Gatver.
Waarom niet Eddie Keur.
1000 maal leuker
Ruud blijft lekker aan de tiet van vadertje staat lurken totdat hij met pensioen gaat. Daarnaast nog lekker wat schilderijtjes verkopen voor veel geld
De rest moeten de afdankertjes van Rob draaien… wWillen staken.
Als je nou aandacht wil voor dit zou je dus dat moeten euhh “omarmen” (sorry, juppenwoord)
Als ik de ddj was vlak na de show van Rob van Someren dan zou ik al die afdankertjes afspelen en dat dan ook
……benoemen(🤧)
“En dan nu weer een nummer die collega Rob niet wenst te draaien: Telkens weer van Willeke Alberti.
Nee….maak er een top1000 van. Wat staat er op 1 in de Afdankertjes top1000 van Rob van Someren!
Wordt een hit Madelief, de Afdankertjes Top 1000 🙂
Misschien kunnen ze voor Rob van Someren nog een overstap, weekendprogramma regelen met Somertijd op de zaterdagmiddag en zondagmiddag bij Radio Veronica. En anders kijken naar de programmering van Sublime, want daar is nog heel veel ruimte, om Somertijd neer te kunnen zetten in de namiddag tussen 16:00 en 19:00 uur. Aansluitend is er dan Sublime Classics, waar Somertijd-man Sven van Veen ook onderdeel van is.
De huidige situatie van Somertijd bij 100% NL dreigt uit te lopen op een conflict, met misschien vervelende pesterijen tot gevolg. Als ik de column van Patrick Kicken lees is die conclusie te trekken.
Rob denkt altijd vier stappen vooruit, die heeft het al helemaal uitgetekend voor zichzelf
100% heeft na de komst van Somertijd zijn platenkeuze niet veranderd. Iets wat wel noodzakelijk was om er een succes van te kunnen maken. Want als je telkens hetzelfde draai, en je blijft dat doen, zal er ook niets veranderen. Zelf luister ik alleen naar Somertijd op 100%, maar vaak duurt de “wortelkanaalbehandeling” te lang en zet ik hem na 18 uur uit. Er is zoveel nederlandse muziek die WEL leuk is, in iedergeval leuker dan Bloem, Bergit Kaandorp/Herman Finkers ect. Je maakte mij blij en hoopvol Patrick, een paar weken geleden, met je bericht dat er sprake van zou zijn dat er onderhandelingen waren om Somertijd weer op Radio10 te krijgen, want dat is voor ALLE partijen het beste!
Absoluut
Iris Schut is veel te slim voor de show waar ze nu bij zit. Dat zal ongetwijfeld wringen voor haar. Zonde want ze heeft zeker talent.
Dan moet Iris naar Radio 1. Bij 538 is het vooral de bedoeling dat je de luisteraar entertaint, en dat is veelal met plat vermaak en die paar minuten nieuws oplepelen per show gaat niet snel veranderen. Ik vrees eerder dat ze toch niet zo makkelijk van Airen afkomen (met een vast contract op zak) en Frank is lekker bezig met harken op de automatische piloot voor zolang het nog duurt.
Ben al jaren klaar met Frank sinds hij gestopt is met de Frank een vrijdag show ging de automatische piloot aan.
Ik denk dat ome john deze veilige optie nog wel een paar jaar laat zitten. De avondshow naar voren halen durft hij niet.
Dat kan ook meespelen, verveling. Als je een beetje hoog opgeleid bent en open staat om jezelf te ontwikkelen dan heb je het op een gegeven moment wel gezien, berichtjes voorlezen bij een middagshow en schaapachtig meelachen
Volgens mij heeft het station wat jij (Patrick Kicken) beschrijft (een volksere radiozender) in de jaren´90 al bestaan. Radio Noordzee Nationaal was dat. Maar dat is ter ziele gegaan omdat ze wel luisteraars hadden maar geen adverteerders. Die haalden hun neus op voor de luisteraars uit het ´C-D´-segment. Het kan zijn dat het nu anders is, maar dat was toen de realiteit. 100% NL doet zijn naam sowieso geen eer aan. Maar als je voor alleen Nederlandstalig c.q. Nederlandse muziek kiest, heb je ook nog een keuze te maken. Andre Hazes en Frans Bauer is hele andere koek dan Bente, Ronnie Flex en Roxy Dekker. Probeer daar maar eens chocolade van te maken. Daar zul je in de muziekkeuze hele scherpe keuzes in moeten maken. Maar sowieso is het raar dat 100% NL qua muziek helemaal niet 100% NL is. 100% NL heeft geen duidelijk muziekprofiel en dat komt volgens mij nu naar buiten.
Het Nederlandstalige product is nog nooit zo populair geweest, vandaar dat De Mol Noordzee weer nieuw leven in heeft geblazen. Adverteerders moeten ook zien dat ze hiermee veel jongvolwassenen kunnen bereiken
Yoursafe radio is vanaf een Non-Stop hitmachine geworden de grote vraag is natuurlijk hoelang blijft dit stadion nog in de lucht
Ja dat wordt voorgevormd voor verkoop natuurlijk, grote vraag is aan welke partij
Volgens Giel gaat experimenteren gewoon door
https://youtu.be/OwaY08LFxB8
Ik verwacht dat het Zuurbier kavel naar Mediahuis gaat en dat via een (gedeeltelijke) overname GP Radio er wordt opgezet. Het huidige GP Radio FM regio kanaal kan dan naar Slam gaan.
De Telegraaf lezers en Grand Prix liefhebbers liggen in elkaars verlengde.
Als mediahuis het al
Overneemt zetten ze waarschijnlijk gewoon SLAM op dat kavel Sublime kun dan wellicht op dat regio kavel
In noord-Holland en Limburg zetten
Ik vind het knap van die Iris dat ze het al zo lang volhoud bij die doodsaaie niet getalenteerde Dane en die overdreven Ayren.
Wanneer gaat er nu eens iemand een leuk programma in elkaar sleutelen.