Patrick Kicken: John de Mol wil megaklap uitdelen aan NPO Radio 2, heeft zijn zinnen gezet op hun ochtendshow én Ruud de Wild

[BLOG] Leuk he, dat Ruud de Wild en John de Mol koffie hebben gedronken voordat Ruud deelnam aan Talpa’s TV format Het Waren 2 Fantastische Dagen. Geloof jij het, dat De Mol koffie gaat drinken met iemand die anders niet deel wil nemen aan die show? Het zijn allebei geen domme jongens, De Wild ruikt zijn kans om eindelijk weer meer te kunnen gaan verdienen dan de Balkenende norm. Talpa’s Radio 10 zit in zwaar weer, bij de laatste luistercijfermeting staat het station op nummer 9 en is vergeleken met een jaar geleden de grootste verliezer in marktaandeel. Heeft alles te maken met John’s fout om Gordon in de ochtend te programmeren daar en die miskleun wil hij nu ruimschoots gaan rechtzetten door een megaklap uit te gaan delen aan marktleider NPO Radio 2.

Over de ochtend gesproken: het is een publiek geheim dat de makers van de ochtendshow bij marktleider NPO Radio 2 van Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijkindevegte meer dan twee jaar geleden al bijna rond waren met John om de ochtend bij Radio 10 te gaan verzorgen. De onderhandelingen zijn toen gestrand op het feit dat ze geen inmenging wilden in hun programma van hogerhand. Nu we een fiasco verder zijn in de ochtend van 10 is dit ineens geen probleem meer wat de weg vrij maakt voor de heren om meer dan het dubbele van hun huidige salaris te gaan verdienen en carte blanche te krijgen. Hun contract loopt in juni van dit jaar af, is in de zomer van 2023 verlengd voor drie jaar dus dat is kat in het bakkie.

Dan hebben we Ruud de Wild, de stotterende geldwolf. Al jaren over zijn hoogtepunt heen maar dat geeft niks. De man heeft de gave om áltijd op het juiste moment een move te maken om zo zijn carrière en oude dag veilig te stellen. Het feit dat hij ooit één miljoen per jaar verdiend heeft met het maken van de middagshow bij 538 zal ook hij niet vergeten zijn. Nu verdient ie ‘amper’ twee ton. Lekker toch, een beetje geld verbrassen en leren jackies kopen. Wordt over een paar maanden 57 dus past prima bij het Radio 10 publiek, zeker als hij daar ook het dubbelvoudige kan gaan verdienen, zeg een ton of vier. Ik vind het knap, dat je met zo weinig talent voor radio zo ver kunt komen. Dat klinkt jaloers, ik weet het, maar luister maar eens een weekje naar hem op NPO Radio 2 in de middag en je hoort dat ik gelijk heb. Wat dat betreft bevestigt het maar weer het aloude credo in Hilversum: ‘het gaat er niet om wat je kunt, maar wie je kent’.

Hoe gaat de programmering van Radio 10 er dan uit zien? Nou simpel: Gordon van de ochtend af en naar het weekend. Roodbeen en Kijkindevegte naar 06-10u. Staverman naar het tijdstip dat hij zelf ook het lekkerst vindt: 12-14u. 14-16u Diergaarde. 16-19u Ruud ‘ehh’ de Wild. Bij NPO Radio 2 komt het ze ook niet echt slecht uit dat twee topshows verdwijnen, want er staan er genoeg te trappelen om hun kans te grijpen en er moet bezuinigd worden. Daniel Lippens, die de ochtendshow prima verving van de zomer, kan het mooi blijven doen. En voor de middag is er altijd nog die andere Powned jock die Ruud toch al vervangt: Eddy Keur. Ligt hem ook beter, de middag dan de ochtend. Ome John tevreden, Radio 10 weer in de lift en een megaklap uitgedeeld aan de marktleider NPO Radio 2. In het kader van de bezuinigingen zou het wel heel raar staan als de NPO alles op alles zou zetten om De Wild niet te laten gaan, zeker als hij zo zijn pensioen veilig kan stellen. Waar een bakkie koffie drinken al niet goed voor is!

Patrick Kicken

6 Comments

  1. Radio 2 wordt daarmee wel heel jong met Lippens in de ochtend. En dat vind ik sowieso al de laatste tijd. Er wordt wel erg veel muziek gedraaid die jonger is dan de jaren 80 en zelfs jaren 90. Dat maakt 3FM zo niet nog overbodiger als deze trend doorzet bij Radio 2.

  2. Los dat ik het absoluut niet met je eens bent dat Ruud de Wild weinig talent zou hebben, is talent zelf ook niet zaligmakend. Het gaat er om wat er uit de speakers knalt en hoe de luisteraar dat waardeert.

    Als je al zo lang een baan heb in de radiosector, dan heb je wel degelijk talent. De Wild maakt eens iets anders als vele anderen. Dat is beter als de 13 in een dozijn radiomakers waar de Nederlandse radio mee vol zit.

  3. Patrick,

    Paar vragen:
    Dat van JW en Jeroen wil ik zeker geloven. Wat ik wel apart vind is dat John destijds hun geen vrijheid heeft gegeven. Zelf zie ik daar niet zoveel risico in.
    Maar weet jij of Coen en Sander ook een optie zijn voor John de Mol? Jeroen zal ook bij DPG voice-over werk willen blijven doen. Daar moet wel ruimte voor zijn.

    Voor wat betreft de middagshow; het verbaast me wel dat John Ruud naar Radio10 wil halen. Wat je zegt ben ik met je eens, Ruud maakt echt geen goede radio. En volgens mij scoort Gijs prima daar nu in de middag toch?

    En je zegt dat Gijs dan naar 12-14 gaat, maar Jeroen Nieuwenhuizen scoort daar toch meer dan goed? Als ik Gijs van de middag zou moeten verdwijnen, zou ik Gijs op 14-16 programmeren.

  4. Hahahahahaha. De heer De Mol heeft in het verleden wel vaker heel gekke beslissingen genomen -lees Gordon in de ochtend- maar deze klopt echt niet. JW en Jeroen willen niet, zelfs met een heel genereus aanbod, wat ze ooit al eens gekregen hebben van Talpa Radio en Ruud de Wild komt niet op de plek van Staverman. Daar zijn ze intern zeer tevreden over.

    Maar het is wel vermakelijk om te lezen. Dat houdt de reuring levende in de radiowereld.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*