
Disney staat op het punt zijn belang van 50 procent in A+E Global Media te verkopen aan mediaconcern Hearst, dat de andere helft al bezit. Met de transactie zou volgens Amerikaanse media meer dan 1 miljard dollar zijn gemoeid.
Hearst wordt daarmee volledig eigenaar van onder meer A&E Network, History Channel, Lifetime en Vice TV. De deal wordt naar verwachting op 5 augustus bekendgemaakt, tegelijk met de presentatie van Disney’s kwartaalcijfers.
De verkoop wordt gezien als een verdere afbouw van Disney’s belangen in traditionele lineaire televisiezenders. Disney heeft eerder aangegeven ESPN en ABC niet te willen losmaken van het concern.
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
