Beeld & Geluid ziet museumbezoek dalen, maar online bereik hard groeien

Beeld & Geluid heeft in 2025 minder fysieke bezoekers ontvangen, maar wist online juist fors meer publiek te bereiken. Dat blijkt uit het jaarverslag 2025 van het Hilversumse instituut. Het aantal bezoekers daalde van 208.703 in 2024 naar 136.000 in 2025, terwijl het aantal bezoeken aan beeldengeluid.nl steeg naar ruim 1,5 miljoen. Ook het bereik op sociale media groeide sterk: het aantal videoweergaven verdubbelde bijna van 18,6 miljoen naar 36,3 miljoen.

De mediawaarde nam toe van € 7,7 miljoen naar € 15,2 miljoen en uit onderzoek blijkt dat het Mediamuseum ook bekender is geworden: 40 procent van de Nederlanders kent het museum, tegen 36 procent een jaar eerder.

Een belangrijk project blijft De Schatkamer, het nieuwe platform waarmee grote delen van het media-archief voor het publiek toegankelijk moeten worden. De lancering staat gepland voor eind mei 2026. Verder nam Beeld & Geluid in 2025 digitaliseringsbedrijf Inn-Archive over, waardoor het digitaliseren van magnetische videobanden volgens archiefstandaarden in Nederland behouden blijft.

Ook opvallende gebeurtenis van vorig jaar: Beeld & Geluid is vanaf 2025 het archief van alle dertien regionale omroepen duurzaam gaan beheren. NH Media, Omroep West en L1 werden als eerste aangesloten. Financieel sloot het instituut 2025 nagenoeg neutraal af, maar het jaarverslag wijst ook op druk door stijgende kosten voor onder meer ICT en AI-rekencapaciteit.