
Tina Nijkamp maakt zich zorgen over de kijkcijfers en inhoudelijke koers van de talkshow Renze. In haar column in De Telegraaf van vandaag stelt de kijkcijferexpert dat het programma scherper, serieuzer en minder vrijblijvend moet worden. De uitzending van dinsdagavond trok slechts 278.000 kijkers.
Daarmee bleef Renze volgens Nijkamp zelfs achter bij 112 Vandaag op RTL 5, dat ongeveer tegelijkertijd wordt uitgezonden. Ook Lubach, dat direct na Renze begon, trok iets meer kijkers. Nijkamp wijst erop dat het laagterecord van voorganger RTL Tonight op 239.000 kijkers lag, terwijl dat programma later op de avond werd uitgezonden.
Volgens Nijkamp zijn er drie belangrijke oorzaken voor de tegenvallende prestaties. Allereerst denkt zij dat RTL te lang is doorgegaan met RTL Tonight. Daarnaast vindt Nijkamp dat Renze nog onvoldoende een eigen identiteit heeft. In haar ogen zijn er elementen uit RTL Tonight, RTL Boulevard, Pauw & De Wit en eerdere versies van Renze samengevoegd, zonder dat daar een duidelijk nieuw format uit is ontstaan.
Nijkamp is daarnaast kritisch op de presentatie van Renze Klamer. Ze vindt dat hij minder scherp is geworden en te weinig regie neemt tijdens gesprekken. Het programma probeert volgens haar tegelijkertijd gezellig, actueel, serieus en vermakelijk te zijn.
Lees haar gehele analyse op Telegraaf.nl
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
