Luisteronderzoek week #36: NPO Radio 2 blijft marktleider, Qmusic nadert tot 0,2 procentpunt

NPO Radio 2 was in week 36 van 2026 opnieuw de best beluisterde radiozender van Nederland. De publieke zender behaalde volgens het nieuwe NMO Luisteronderzoek een marktaandeel van 11,4 procent. Qmusic volgt vlak daarachter met 11,2 procent. NPO Radio 1 staat met 8,7 procent op de derde plaats.

In de laatste week van de ochtendshow Mattie & Marieke weet Qmusic het gat met marktleider NPO Radio 2 terug te brengen tot slechts 0,2 procentpunt. Op NPO Radio 2 stond afgelopen week de Wensweek voor KWF centraal. Actieweken leveren radiostations regelmatig extra luisteraars op, maar dat vertaalde zich deze keer niet in een hoger marktaandeel. NPO Radio 1 is deze meting de grootste stijger.

Ook voor Radio 10 was het een bijzondere week: Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte begonnen er met hun nieuwe ochtendshow. De zender stijgt met 0,4 procentpunt. Of dat al aan de nieuwe ochtendprogrammering is toe te schrijven, is nog moeilijk te bepalen: Radio 10 komt daarmee terug op ongeveer hetzelfde niveau als twee weken geleden.

Luistercijfers Radio Nederland – Week 36 · 2026
NMO Weekcijfers
Luistercijfers Radio WEEK 36
31 augustus–6 september 2026  ·  NMO weekdata
Vergelijking
Week 36 vs Week 35

De top 3 marktaandeel in week 36: NPO Radio 2 11.4%, Qmusic 11.2%, NPO Radio 1 8.7%. De langste luistertijd: NPO Radio 5 (616 min), NPO Radio 1 (364 min), NPO Radio 2 (336 min).

Stijgers t.o.v. week 35: NPO Radio 1 (+0.6%), Radio 10 (+0.4%), Qmusic (+0.3%).

Dalers t.o.v. week 35: Sky Radio (-0.5%), Radio 538 (-0.4%), Veronica extra zenders (-0.4%).

Marktleider
NPO Radio 2 11.4%
Grootste bereik
Qmusic 4.21M
Langste luistertijd
NPO Radio 5 616 min
Sterkste stijger
NPO Radio 1 +0.6%
NPO DPG Media Talpa Radio Mediahuis Radio Overig
#StationMarktaandeelWaarde
Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -