Jeroen Kijk in de Vegte: De Voice Over Award is eigenlijk ook voor alle collega-stemmen

Vorige week werd bekendgemaakt dat Jeroen Kijk in de Vegte de allereerste Voice Over Award 2025 heeft gewonnen. De prijs, een initiatief van vakmediaplatform Spreekbuis.nl en NLZIET, werd vorige week onthuld door juryleden Patrick Kicken, Nicolas Ruis en Richard Otto.

De Voice Over Award is in het leven geroepen om de vaak anonieme stemmen achter populaire televisieprogramma’s in de spotlights te zetten. Hoewel kijkers ze dagelijks horen, blijven voice-overs meestal onbekend bij het grote publiek. Toch zijn ze cruciaal voor de beleving van televisieformats: ze brengen sfeer, geven context en maken programma’s toegankelijk en herkenbaar.

Jurylid Patrick Kicken prees Kijk in de Vegte’s werk bij B&B Vol Liefde: “Hij zorgt voor de perfecte sfeer en samenhang. Altijd verrassend en passend, nooit saai of plichtmatig. Hij legt de lat voor het voice-overvak in Nederland terecht heel hoog.”

Richard Otto en Jeroen Kijk in de Vegte

Omdat hij op vakantie was op Terschelling, kon Kijk in de Vegte de prijs niet live in ontvangst nemen. Vandaag overhandigde Richard Otto hem alsnog de zilveren microfoon. “Hoe leuk is dit? Ik mag de allereerste Voice Over Award mee naar huis nemen! Te gek dat het vak gezien én gehoord wordt. Maar eerlijk… deze award is eigenlijk ook voor alle collega-stemmen en natuurlijk voor het fantastische team van B&B Vol Liefde. We nemen dit compliment vol liefde aan!”

De jury bestond uit Nicolas Ruis (Radio 10), Patrick Kicken (RadioNL) en Richard Otto (Spreekbuis.nl).


Lees ook:

1 Trackback / Pingback

  1. Het belang van een goede voice-over - Spreekbuis.nl

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*