
Bij videostreaming heeft de afgelopen jaren vooral bundeling centraal gestaan. Consumenten nemen abonnementen op streamingdiensten en krijgen daarmee toegang tot grote catalogi. Maar volgens Vlam ontstaat daar inmiddels een tegenbeweging.
„Je ziet dat de abonnementskosten echt enorm zijn gestegen”, aldus Vlam. Streamingdiensten zijn volgens hem tegenwoordig sterker gericht op winstgevendheid dan tijdens de eerste groeifase, waarin het vergroten van het marktaandeel prioriteit had.
Daardoor worden consumenten kritischer op hun abonnementen. Wie bijvoorbeeld slechts één bepaalde serie op een streamingdienst kijkt, betaalt tegelijkertijd voor een groot aanbod waar hij geen gebruik van maakt.
Vlam verwacht daarom dat betalen voor afzonderlijke content weer aantrekkelijker kan worden. „Dan vinden ze het fijn om te kunnen betalen voor een individuele wedstrijd of een individuele film of een individuele serie.”
Volgens hem kan daarmee een nieuwe fase voor streaming aanbreken. „Waarschijnlijk komen we in een tijd van ontbundeling en daar past dit soort pay-per-match in.” Het experiment van KIJK past volgens Vlam binnen die ontwikkeling. Of pay-per-match daadwerkelijk een groter verdienmodel wordt, zal mede afhangen van de prijs die consumenten ervoor willen betalen en de technische betrouwbaarheid. Juist op dat laatste punt liet de uitzending van Ajax–FC Sion zien dat er nog werk aan de winkel is.
Luister hieronder zijn gehele aflevering:
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
