Museum RockArt organiseert Zeezender Dag op 31 augustus

Museum RockArt in Hoek van Holland opent ook dit jaar op 31 augustus de deuren voor de jaarlijkse Zeezender Dag. Op die datum wordt herdacht dat Radio Veronica en Radio Noordzee Internationaal op 31 augustus 1974 door de overheid uit de lucht moesten.

Volgens RockArt-directeur Jaap Schut blijft 31 augustus een bijzondere dag voor zeezenderfans. Het museum wil daarom ook dit jaar een ontmoetingsplek zijn voor liefhebbers van de voormalige zeezenders. In Museum RockArt zijn onder meer de gerestaureerde boordstudio van Radio Veronica, de Veronica-landstudio aan de Zeedijk in Hilversum en schaalmodellen van zendschip Norderney te zien.

Museum RockArt is op maandag 31 augustus 2026 geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 11,50 euro; donateurs en Rotterdampashouders hebben gratis toegang.

Bron: MediaPages / Museum RockArt
Foto: Jaap Schut en Wim van de Water in Veronica’s boordstudio tijdens de Zeezender Dag 2025.

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -