Top 2000-barvrouw Monica Tijdink stopt tappen

Een vertrouwd gezicht uit de Hilversumse horeca neemt afscheid van de tap. Monica Tijdink, bij het grote publiek vooral bekend als de vaste barvrouw van het Top 2000 Café, stopt na 32 jaar bij het Hilversumse Café Cartouche.

Op Facebook kondigt Tijdink haar afscheid aan. “De eerste keer dat ik stopte bij café Cartouche was in 1989, een memorabele dag met een memorabele foto waarvan er helaas al velen ons ontvallen zijn. Op 6 juni a.s., na 32 jaar Cartouche, hang ik mijn jas aan de spreekwoordelijke wilgen. Het was mij een wáár genoegen maar soms is het tijd… We zullen elkaar blijven zien, maar dit keer aan de andere kant (misschien wel de beste) van de bar”, schrijft ze.

Voor veel Hilversummers is Monica al decennialang een bekend gezicht. Haar band met Café Cartouche gaat terug tot eind jaren zeventig. Met tussenpozen stond ze er tientallen jaren achter de bar en groeide ze uit tot een vaste waarde in het caféleven van de mediastad. Zelf omschreef ze Cartouche eerder als een soort Cheers: een plek waar iedereen elkaar kent.

Landelijke bekendheid kreeg Tijdink door haar rol in het Top 2000 Café. Sinds de beginjaren van het televisieprogramma rond de Top 2000 is zij het gezicht achter de bar, waar artiesten, presentatoren en muziekliefhebbers samenkomen. Voor veel kijkers hoort Monica inmiddels net zo bij de decembertraditie als de platenlijst zelf. Muziek loopt als een rode draad door haar leven. Naast haar horecawerk was Tijdink ook actief als zangeres en trad ze onder meer op met verschillende bands. Die liefde voor muziek kwam later ook terug in haar betrokkenheid bij Stichting Muziekids, dat muziekstudio’s realiseert voor kinderen in ziekenhuizen.

Hoewel Monica haar werkzaamheden achter de bar van Cartouche beëindigt, verdwijnt ze niet uit het Hilversumse leven. Zoals ze zelf aangeeft, zal ze nog regelmatig in het café te vinden zijn voortaan alleen aan de andere kant van de bar.