
Qmusic was in week 51 van 2025 de best beluisterde radiozender van Nederland met een marktaandeel van 13,5%. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van het NMO Luisteronderzoek. Radio 10 volgt nipt met 13,3%, terwijl NPO Radio 2 derde staat met 10,2%.
De stijging van Qmusic is vooral te danken aan de succesvolle escape room-actie en een fors hogere gemiddelde luistertijd, waarmee de zender Radio 10 passeert. Radio 10 profiteert wel van de Top 4000 met een groter weekbereik, maar ziet de gemiddelde luistertijd met een kwartier dalen. NPO Radio 2 blijft derde, maar levert duidelijk marktaandeel in. Sky Radio zet de opmars voort: dankzij kerstmuziek groeit het weekbereik naar 5,7 miljoen luisteraars, het hoogste van alle zenders. De meeste andere stations dalen, met één opvallende uitzondering: NPO 3FM. Door Serious Request stijgt het marktaandeel met 1,6 procentpunt en wint het station ruim 600.000 luisteraars.


Voor hoe lang blijven de naar 3FM luisteren? Dat zien we in de komende weken.
Niet
Denk dat ze er 2/3 metingen profijt van zullen hebben. Veronica zakt dan wel maar doen het wel goed in de weekbereik en zijn daar al een paar metingen stijgende in.
Hoewel alles sterk vooraf is geproduceerd, de duur van de opsluiting redelijk vaststaat en ik mijn twijfels heb of ze er echt slapen, heb ik dit jaar enorm genoten van de Q Escape Room!