Vroege Vogels organiseert NK Vogelfluiten 2025

Op zondag 18 mei tussen 9.00 – 10.00 uur vindt in Utrecht het NK Vogelfluiten plaats. Met dit evenement worden de Nederlandse vogels in het zonnetje gezet. De organisatie van dit kampioenschap is in handen van de gemeente Utrecht, het BNNVARA-radioprogramma Vroege Vogels en de Stichting Utrecht Natuurlijk.


Bosuil, specht of merel?
Vogelimitatoren uit het hele land kunnen meedoen. Zij kunnen hun beste imitatie via een filmpje met beeld aruewnaar: vroegevogels@bnnvara.nl. Dit kan tot 11 mei. Deelnemers mogen één wilde vogelsoort nadoen en daarbij geen hulpmiddelen gebruiken (alleen met mond en handen). Door een vakkundige jury worden de beste imitatoren uitgekozen, die tijdens de ‘grande finale’ op 18 mei op Stadsboerderij Griftsteede in Utrecht gaan strijden om de felbegeerde ‘Gouden Luistervink’. Hierbij zullen zij zowel de menselijke jury als AI moeten overtuigen.

Luistervink
Vorig jaar lanceerde de gemeente Utrecht het zogenoemde Luistervink. Luistervink is een website die 24 uur per dag laat zien welke vogels er zingen in het Griftpark, Park Transwijk, Amelisweerd en het Máximapark.

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*