
De TrosKompas Oeuvre Award 2025 is voor BZN! De Volendamse groep nam de award vanavond in ontvangst tijdens het Muziekfeest van het Jaar uit handen van NPO Radio 5-DJ Daniel Dekker. Dit gebeurde na een groots eerbetoon aan de band door Jan Smit, Samantha Steenwijk, Marco Schuitmaker, Senna en Gerard Joling. Het Muziekfeest van het Jaar vond voor de zevende keer plaats in de Ziggo Dome en is op oudejaarsavond te zien bij AVROTROS op NPO 3.
“Er zijn weinig groepen in ons land die met het aantal hits dat ze hebben gescoord een complete Top 50 kunnen vullen. Alleen al daarom behoort BZN tot de buitencategorie van de Nederlandse muziek. Zestig jaar lang lukt het de Band Zonder Naam om talloze klassiekers aan het Nederlandse muzieklandschap toe te voegen. Van ‘Mon Amour’ tot ‘The Banjo Man’, van ‘Pearlydumm’ tot ‘Rockin’ The Trolls’ en van ‘The Old Calahan’ tot ‘Yeppa’. De chemie tussen Jan Keizer en Anny Schilder en later Carola Smit zorgt ervoor dat niet alleen Nederland, maar ook België, Zuid-Afrika, Duitsland en Roemenië vallen voor de charmes van de band. Het jaar 2025 luidt de onverwachte terugkeer van BZN in. Nadat de groep er met een groots en emotioneel afscheidsconcert in 2007 een streep onder zet, blijft de roep van de fans al die jaren onverminderd groot om weer bij elkaar te komen. Dat de band juist die fans eert met een speciaal voor de fanclubdag geschreven single ‘Thanks’, laat zien hoe groot de liefde tussen beiden nog altijd is. Bij het 60-jarig bestaan van de groep staat BZN voor ons als jury dan ook niet meer voor Band Zonder Naam, maar voor Buitengewoon – Zeldzaam en – Nostalgisch”, aldus de juryleden van de TrosKompas Oeuvre Award, Tony Berk (voormalig Chairman of the board van BMG/Talpa Music), Paul Siteur (Sterren NL) en Joost Aertssen (bladcoördinator TrosKompas).
TrosKompas Oeuvre Award
De TrosKompas Oeuvre Award wordt sinds 2010, in samenwerking met AVROTROS-muziekplatform Sterren NL, uitgereikt. Eerdere winnaars waren Peter Koelewijn, George Baker, Jan Smit, Rob de Nijs, Pierre Kartner, René Froger, Willeke Alberti, Gerard Joling, Lee Towers, de Dolly Dots en Corry Konings.

Geef als eerste een reactie