STUDIOCANAL lanceert wereldwijd nieuw label voor filmklassiekers

STUDIOCANAL heeft STUDIOCANAL CLASSICS gelanceerd, een nieuw internationaal label waarmee het filmconcern zijn omvangrijke catalogus van klassieke films nadrukkelijker gaat exploiteren. Het label krijgt een eigen logo en wordt wereldwijd uitgerold.

De catalogus van STUDIOCANAL omvat meer dan 18.000 titels uit ruim honderd jaar filmgeschiedenis en geldt volgens het bedrijf als de grootste filmbibliotheek buiten de Verenigde Staten. In de afgelopen zeven jaar investeerde STUDIOCANAL bijna 25 miljoen euro in de 4K-restauratie van ongeveer duizend klassieke speelfilms.

Met STUDIOCANAL CLASSICS wil het bedrijf gerestaureerde films opnieuw naar bioscopen, streamingdiensten en de home-entertainmentmarkt brengen. Daarbij richt STUDIOCANAL zich zowel op traditionele filmliefhebbers als op een jongere generatie die klassieke films onder meer via platforms als Letterboxd ontdekt.

Tot de eerste bioscoopreleases behoren de 4K-restauratie van Michael Manns Manhunter: The Final Cut, een wereldwijde heruitbreng van Terminator 2: Judgment Day, een nieuwe 4K-versie van Guillermo del Toro’s Pan’s Labyrinth en een retrospectief rond de Franse filmmaker Jacques Tati. Ook Ernst Lubitschs To Be or Not to Be verschijnt opnieuw in gerestaureerde vorm.

Voor home entertainment staan onder meer Blood Simple Director’s Cut, Inside Llewyn Davis, Accident, Chaplin en Un Flic op het programma. Voor 2027 heeft STUDIOCANAL CLASSICS onder andere een nieuwe David Lynch-collectie aangekondigd.

Volgens STUDIOCANAL-topvrouw Anna Marsh moet het nieuwe label helpen om klassieke films niet alleen te bewaren, maar ook opnieuw toegankelijk en relevant te maken voor nieuwe generaties. Het bedrijf wil de catalogus daarnaast breder benutten via licenties, games, muziek, advertenties en andere commerciële samenwerkingen.

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -