Stembus voor 27e NPO Radio 2 Top 2000 is geopend

Met een druk op de knop openden Jan-Willem Roodbeen, Daniël Lippens, Jeroen Kijk in de Vegte, Paul Rabbering en Annemieke Schollaardt vanochtend samen de stembussen voor de Top 2000. Foto NPO Radio 2/Ben Houdijk

Jan-Willem Roodbeen, Jeroen Kijk in de Vegte, Paul Rabbering, Annemieke Schollaardt en Daniël Lippens hebben vanochtend samen de stembussen geopend voor de 27e NPO Radio 2 Top 2000. Stemmers kunnen tot maandag 8 december 16.00 uur minimaal 5 en maximaal 35 nummers geheel naar eigen keuze aandragen via nporadio2.nl. 

Tijdens de Stemfinaledag op maandag 8 december wordt tussen 17.00 en 18.00 uur de top 10 bekendgemaakt van de Top 2000 van 2025. De hele lijst wordt onthuld op maandag 15 december. 

Stembus
De ochtendshow van Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte komt deze week elke werkdag (06.00 tot 09.00 uur) vanuit de Top 2000 Stembus en cafés in het land, met optredens van bekende artiesten. Daarna gaat de bus naar een plek elders in Nederland en presenteren Annemieke Schollaardt en Paul Rabbering (12.00 tot 16.00 uur). Op vrijdagmiddag wordt de Stembus overgedragen aan Emmely de Wilt en Daniël Lippens die in het weekend tussen 12.00 en 16.00 uur vanuit het land radio maken. Ook spelen ze dan ’s avonds twee keer de NPO Radio 2 Top 2000 Popquiz in café’s. Luisteraars zijn welkom bij de Stembus, zie ook nporadio2.nl.   

Uitzending Top 2000
De uitzending van de Top 2000 begint op woensdag 24 december om 23.00 uur op NPO 3 met een spectaculaire show. Bekende artiesten brengen in het tv-programma De Openingsshow van de Top 2000 (AVROTROS) op geheel eigen wijze een uur lang een eerbetoon aan de lijst der lijsten. Artiesten als Guus Meeuwis, RONDÉ, DeWolff, Douwe Bob, The Indien, Floor Jansen, Miss Montreal, Zoë Livay, Claudia de Breij en Eloi Youssef zorgen samen voor een onvergetelijke start met indrukwekkende covers uit de Top 2000. 

Top 2000 Café
Het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum is tijdens de uitzending van de lijst weer zeven dagen lang, 24 uur per dag fysiek en virtueel te bezoeken. De kaartverkoop voor live bezoek aan het Top 2000 Café start zaterdag 13 december om 10.00 uur via nporadio2.nl. Toegangsbewijzen zijn uitsluitend online verkrijgbaar. Publiek kan tijdens de uitzending van de lijst via de site van NPO Radio 2 met één druk op de knop videobellen om via tv-schermen aanwezig te zijn in het Top 2000 Café. 

NPO Radio 2 Top 2000
De NPO Radio 2 Top 2000 is één van de grootste radio- en muziekevenementen van Nederland, waar jaarlijks circa 10 miljoen mensen naar kijken en luisteren. De lijst der lijsten wordt elk jaar samengesteld door het publiek. De 27e Top 2000 is te zien en te horen vanaf kerstavond 23.00 uur tot en met oudejaarsavond. De uitzending vanuit het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum is 24 uur per dag te volgen via NPO Radio 2, nporadio2.nl, NPO 1 extra en ’s nachts op NPO 3. De Openingsshow Top 2000 is van AVROTROS en de NTR verzorgt de televisie-uitzendingen Top 2000 Quiz, Top 2000: The Untold Stories en Top 2000 a gogo. 

8 Comments

  1. een stembus? ik zie weer een extra mogelijkheid om te bezuinigen op npo

    ai kan ook wel queen op 1 zetten

    chatgpt voorspelt vast:

    1 Bohemian Rhapsody – Queen
    2 Fix You – Coldplay
    3 Hotel California – Eagles
    4 Roller Coaster – Danny Vera
    5 Piano Man – Billy Joel
    6 Stairway To Heaven – Led Zeppelin
    7 Niemand – Suzan & Freek
    8 Avond – Boudewijn de Groot
    9 Love Of My Life – Queen
    10 Black – Pearl Jam

    Waarom Niemand zo hoog?
    Het is de eerste release na het nieuws over Freeks ongeneeslijke longkanker, en werd als statement exact tegelijk op alle grote stations gelanceerd. Dat soort moment creëert massaal stemgedrag in de Top 2000.

    Het nummer is meteen NPO Radio 2 TopSong geworden, dus staat wekenlang extra in de spotlights bij precies het stemmende publiek.

    De thematiek (hoop/liefde in moeilijke tijd) past 1-op-1 bij het soort “collectieve troost”-stemmen dat eerder ook een nummer plots top-10 duwde.

  2. Je kunt stemmen totdat je een ons weegt, de leden van de Radio 2 muziekpolitie bepalen uiteindelijk toch zelf hoe de lijst eruit komt te zien. Bij de overige Hilversumse lijsten gaat dat net zo. Geen enkel station is transparant over het aantal stemmen of geeft inzicht. De Fop 2000 is net als een decor, als je naar de achterkant kijkt is het een suk minder mooi.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*