
Bussum is de historische bakermat van de Nederlandse televisie, terwijl Hilversum uitgroeide tot de huidige mediastad van Nederland. De Historische Kring Bussum presenteert zoals elk jaar een rijk gevuld programma tijdens de Open Monumentendagen. Dat is nu op 12 en 13 september. Alles staat dan in het teken van ‘Veerkrachtig Erfgoed’: monumenten die dankzij hergebruik, zorg en betrokkenheid blijven voortbestaan. De zondag 13 september staat volledig in het teken van een bijzondere mijlpaal: 75 jaar Nederlandse televisie.
Bussum speelde hierin een hoofdrol als kraamkamer van het nieuwe medium. De allereerste uitzending werd op 2 oktober 1951 uitgezonden vanuit Studio Irene, gevestigd in een voormalig protestants kerkje op de hoek van de Kapelstraat en Kerkstraat.

Hoewel Studio Irene niet meer bestaat, brengt de Historische Kring Bussum de pionierstijd van de televisie opnieuw tot leven. In het kantoor van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, op de historische locatie van de studio, is in september een raamtentoonstelling te zien over de beginjaren van de Nederlandse televisie. De tentoonstelling wordt op zondag 13 september om 12.00 uur feestelijk geopend door Maartje van Weegen, de bekende presentatrice die in Bussum geboren en getogen is.
Vanaf 12.00 uur vertrekt er ieder half uur onder leiding van een gids een korte wandeling (30 minuten, 1 km) langs voormalige hotspots in het Bussumse televisiekwartier. Vertrek en aankomst bij de expositie.
Lees ook:
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
