Ook AVROTROS en NPO willen gesprek over toekomst Songfestival

AVROTROS en de NPO roepen op tot een fundamenteel gesprek met de European Broadcasting Union (EBU) over de kernprincipes van het Eurovisie Songfestival. Volgens de omroepen staat het evenement steeds meer onder druk door maatschappelijke en geopolitieke spanningen.

In een gezamenlijke verklaring benadrukken zij het belang van het apolitieke en verbindende karakter van het festival. De deelname van Israël dit jaar roept volgens hen vragen op over de geloofwaardigheid van het Songfestival als neutraal cultureel evenement.

AVROTROS stelt dat “het Songfestival moet terug naar zijn kern: een verbindend evenement dat boven politiek uitstijgt.” Samen met andere landen willen de omroepen in gesprek met de EBU over de toekomst en uitgangspunten van het festival. De Israëlische deelname leidde tot protesten en kritiek, onder meer op het stemsysteem.

Lees ook:

4 Comments

  1. European Broadcasting Union (EBU) . Rusland mag niet Israel mag wel . Deelnemrs mogen alleen landen vlaggen tonen ,publiek mogen ook andere vlaggen tonen maar we zijn niet partijdig . Althans dat wil men ond doen denken . De oneerlijke punten telling er bij ..

  2. Maximaal 1 telefonische of sms stem per kijker tegen een normaal tarief. Volgens mij is 25 cent genoeg om uit de kosten te komen voor de leverancier. Het huidige systeem is gemaakt om geld binnen te harken en vals te spelen.

  3. Daar zijn ze nu dus ook achter ? LMFAO

    Kom op, Cornald, Ed Nijpels &co. jullie weten en kunnen beter.

    Scheelt weer € 250K aan fiscus geld.

  4. Dat AVRO/TROS als ledenomroep zich vanuit dorp Hilversum een mening meent te moeten aanmatigen over de Grote Wereldvraagstukken en daar consequenties aan wil verbinden, is verder hun eigen overschatting. En als lid kun je dan opzeggen bij die club.
    Bij de NPO is dat nèt anders, die mogen hun activisme heel sterk achterwege laten.
    En dat van onze belastincenten! (dat moet er wel altijd bij /s)

1 Trackback / Pingback

  1. VVD en BBB bekritiseren publieke omroep: 'Door Israël aan te kaarten maken ze Songfestival juist politiek' - Spreekbuis.nl

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*