
Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft omroep Ongehoord Nederland (ON!) een bestuurlijke boete opgelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van het CvdM tegenover ANP, nadat de omroep de boete zelf al had aangekondigd in video’s op X.
ON!-voorzitter Peter Vlemmix heeft fel uitgehaald naar het Commissariaat voor de Media en voorzitter Amma Asante. Volgens Vlemmix ligt er een duidelijke poging om Ongehoord Nederland (ON!) van de publieke omroep te weren.
“Wat als een radicale Black Lives Matter-activiste de voorzitter is van het toezichthoudende orgaan op de publieke omroep? Dat is namelijk het geval. Mevrouw Amma Asante wil Ongehoord-Nederland weghebben. Dat weten we nu zeker, want we hebben een enorme boete in de bus gekregen voor Tom de Nooijer als presentator van Ongehoord News. (…) Uw stem, uw ongehoorde mening mag straks niet meer klinken in Hilversum, want bij twee boetes kan OCW automatisch onze licentie afpakken.”
Volgens Vlemmix is er sprake van een “gerichte aanval” op ON! en zou de omroep zich moeten verdedigen tegen wat hij een politieke inmenging noemt. Hij riep zijn achterban op om financieel bij te dragen aan de juridische strijd, omdat de “oorlogskas steeds dunner” wordt.
update:
Het Commissariaat benadrukt in haar statement dat van een ‘oorlog’ of ‘strijd’ jegens ON! of zijn presentatoren geen sprake is. CvdM: “Sanctiebesluiten als deze komen op zorgvuldige wijze tot stand en kunnen ook ter toetsing worden voorgelegd aan de rechter. Binnen het pluriforme publieke bestel is er ruimte voor het geluid dat door ON! wordt vertegenwoordigd. Maar daarbij gelden dezelfde regels voor ON! als voor alle andere omroepen, onder meer op het gebied van governance en integriteit. Het Commissariaat houdt toezicht op de naleving van de regels uit de Mediawet die gaan over een deugdelijke inrichting, sturing en beheersing van de bedrijfsprocessen bij landelijke publieke omroepen. Een adequate beheersing van het risico op belangenverstrengeling is belangrijk voor de publieke mediasector.”
update 2: Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft Ongehoord Nederland (ON!) een boete van 40.000 euro opgelegd, omdat de omroep de Mediawet heeft overtreden. Dat laat het CvdM weten in een donderdag gepubliceerd besluit.

MSM klagen over persvrijheid in Hongarije, de VS….
Blind voor persvrijheid in Nederland.
Amma asante is echt een walgelijke valse vrouw ! Wat zij doet/wil is pure machtsmisbruik ! Ze wil haar zin hebben ! Zwarte piet verbieden, een omroep verbieden , zeuren over de slavernij ,e.n.z. DAT MOET ECHT STOPPEN ! WEG MET DEZE ACHTERBAKSE VALSE VROUW ! IN HAAR PLAATS GEWOON EEN ONAFHANKELIJKE PERSOON !
Begin eerst eens met al die nietszeggende omroepen te verwijderen zoals Zwart en Powned VPRO etc.
ON mag wat mij betreft nog even blijven omdat ze meer tijd nodig hebben om hun bestaan te rechtvaardigen.
Commissariaat voor de Media? Dat dit achterhaalde instituut waar ambtenaren met vorstelijke salarissen werken allang niet afgeschaft is? Maar dat komt natuurlijk door het feit dat dat uitgerangeerde politici(van vooral Groenlinks-PvdA en D66)hier na hun politieke carrière naar een mooi baantje kunnen vluchten.
Het was wel te verwachten dat het Commissariaat voor de Media ongehoord Nederland wil dwarsbomen. Want laat men het niet in het hoofd halen op de NPO een ander geluid dan die van Groenlinks-Pvda en D66 te verkondigen.
Helemaal mee eens
Nou ja, wat erger is, is dat er omroepen als Ongehoord Nederland nodig zijn. Een publieke omroep zou een pluriform aanbod moeten hebben hetgeen inhoud dat iedereen – van links tot rechts en progressief tot conservatief – een podium moet kunnen hebben. Als daar door de zittende omroepverenigingen in een eerder stadium rekening mee was gehouden, was Omroep Ongehoord Nederland wellicht niet nodig geweest en waren we niet zover afgezakt.
Dan zou er dus ook een flinke Islamitische omroep het bestel in kunnen gezien de hoeveelheid Moslims in Nederland?
Zoals altijd weer de spijker op de kop, Hendrik Brands👍
Voor de helderheid (dat zou je bijna vergeten door het huiliehuilie van mijnheer Vlemnix) maar waarom krijgen ze voor de tweede keer een boete?
Een mediawet geldt echt voor alle omroepen en het kan zijn dat “ze altijd ON aan het treiteren zijn” of…
dat ON zich niet aan die regels houdt?
Kan he?
CVM heeft toegegeven een fout te hebben gemaakt in deze beoordeling maar men heeft besloten de boete te laten staan. Los of je het nu wel of niet eens bent met ON, dit is wel echt gewoon treiteren en machtsmisbruik van CVM.
Die mevrouw Amma Asante moet natuurlijk per direct uit haar functie worden gezet en hoort nooit meer zo’n bestuursbaantje te krijgen.
Het gaat volgens het CvdM om belangenverstrengeling bij ON! Jammer dat het niet wordt toegelicht, mogelijk om Reinette Klever, voormalig bestuurder van ON die haar dochter een baan bij de omroep toeschoof. En dat onderzoek naar Arnold Karskens, dat ging niet helemaal goed. De veroordeelde Raisa Blommestein wordt de hand boven het hoofd gehouden, etc etc
Het sanctiebesluit moet nog openbaar worden gemaakt, maar ON! was al wel ingelicht. De rest is speculeren.
We leven in hoop ja…
Ik snap die ophef over deze wappie omroep niet. Laat ze af en toe wat roepen. Lekker boeiend.
Mensen die anderen wappie noemen kunnen/durven niet buiten de voor hen gecreëerde kaders te denken. Meelopers, precies wat de macht wil. De echt blinde, dove en domme mensen. De mensen die achteraf zeggen dat ze het niet wisten.
Het Commissariaat voor de Media zou beter moeten weten (zeker in deze tijd). Wanneer je bepaalde “stemmen” het zwijgen oplegt, gaan deze “ondergronds”. Dat is zo mogelijk nog gevaarlijker dan wanneer je ze – mits je ze tijdig van inhoudelijke repliek dient – laat spreken. Wanneer je ze laat publiceren en er tegenover voldoende aantoonbaar tegengeluid is én de consument weet hoe die de content op de juiste mores kan beoordelen, is dat het enige dat werkt.
CVM heeft de mediawet niet bedacht waaraan alle omroepen moeten voldoen. Eigenlijk doet cvm wat jij oppert.
Dat je bij 2 gele kaarten een rode krijgt is dat de schuld van een scheidsrechter?
Regelmatig kijk ik naar een nieuwsprogramma van ON! met 3 experts aan een tafel en een man (eerder betrokken bij de EO) die de gesprekken leidt. Kostelijk. Voor mij is dit het enige amusementsprogramma, waar je nog echt kunt lachen. Houd ON! alsjeblieft in het bestel.