
Bijna de helft van de Nederlanders van 18 jaar en ouder (46%) kijkt, leest of luistert dagelijks naar nieuws. Deze groep bestaat relatief vaker uit ouderen en hoger opgeleiden.
Tegelijkertijd is het aantal ‘nieuws-ongeïnteresseerden’ de afgelopen drie jaar verdubbeld. In 2025 gaat het om 12% van de bevolking (circa 1,6 miljoen mensen), aangevuld met nog eens 4% ‘Nieuws Blockers’ (ongeveer 0,5 miljoen). In totaal haken daarmee zo’n 2,1 miljoen Nederlanders af van het nieuws. Het gaat relatief vaak om jongeren (Gen Z en millennials) en niet-stemmers.
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
