
De NOS heeft zondagavond 1 november een nieuwe nieuwsstudio in gebruik genomen. Tijdens het NOS Journaal van 20.00 uur maakten kijkers voor het eerst kennis met het vernieuwde decor. Ook Nieuwsuur, het NOS Jeugdjournaal en het NOS Journaal van 18.00 uur maken gebruik van de studio.
De studio is ontworpen door het Belgische Fisheye en vervangt het bijna tien jaar oude decor, dat na zo’n 20.000 uitzendingen aan vervanging toe was. De nieuwe studio biedt mogelijkheden voor technieken als augmented en extended reality.
Tegelijkertijd introduceert de NOS een vernieuwde visuele en audiovormgeving, inclusief nieuwe leaders, muziek en soundlogo. De audiovormgeving is ontwikkeld door KH Music. De NOS wil hiermee haar herkenbaarheid op televisie en digitale platforms versterken.
Vanaf maandag 2 november start bovendien NOS Weer, een extra weerprogramma van drie minuten dat op werkdagen na het NOS Journaal van 20.00 uur wordt uitgezonden. Hierin is ruimte voor uitgebreidere weersverwachtingen, achtergrondinformatie en klimaatontwikkelingen.
WAARDEER DIT ARTIKEL!
Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.
