De Nachtwacht Award is een radioprijs voor dj’s die voor de nachtbrakers, nachtwakers en nachtwerkers de mooiste radio maken. 

De award is vernoemd naar het legendarische TROS-nachtprogramma ‘Nachtwacht’ dat tot 1995 op radio 1 en 2 te beluisteren was. Dit programma werd gepresenteerd door onder andere Ad Roland, Tom Mulder, Peter van Dam, Rob van Someren en Ron Brandsteder. 

Op Spreekbuis.nl/nachtwachtaward kan het publiek stemmen op haar favoriet. 29 januari wordt de winnaar bekend gemaakt. 

Programma overzicht

NPO Radio 1 
Nooit Meer Slapen (Pieter van der Wielen)
Focus (Rose Heijnen, Steven Smit, Mirthe van der Drift, Jacob de Vries)
Gaan! (Morad El Ouakili, Wouter Bouwma)
Onze man in Deventer (Ozcan Akyol)
Wat het daglicht niet verdragen kan
Fris! (Emmely de Wilt!)
Nachtzuster (Astrid de Jong)  
Zwarte Prietpraat (Prem Radhakishun)

NPO Radio 2 
Funky Frank (Frank van ’t Hof) 
On the beat (Wouter van der Goes) 
Licence 2 Chill (Jeroen Kijk in de Vegte) 
Thijs Maalderink (Thijs Maalderink) 
RickvanV doet 2 (Rick van Velthuysen) 
Zet ‘m op: Rutger (Rutger Radstaake)
Holy Hits (Martine van der Spek)
’t Word nu Laat (Carolien Borgers)
Motel de Wilt (Emmely de Wilt)
Wat een Week Show Met Shay! (Shay Kreuger) 
Simone’s Songlines (Simone Walraven) 

NPO 3FM
David (David Achter de Molen) 
Kevin (Kevin van Arnhem) 
Luc (Luc Sarneel) 
Matthieu (Matthieu Schotvanger) 
Tannaz (Tannaz Hajeby) 
Yoeri (Yoeri Leeflang) 
Rob (Rob Janssen) 
Sophie (Sophie Hijlkema)
Joost (Joost Schulte)

NPO Radio 4
De Nacht
Voor de dag (Micha Windgassen, Thomas van Vliet)

NPO Radio 5
Radio 5 Muzieknacht 
Musical Mood (Frits Sissing)

Qmusic
Martijn Kolkman
Gido Kuin

100%NL 
100NL Non-stop 
100% Muzieknacht

538
Edwin Noorlander
Anoul Hendriks
Bas Menting
538 Talent
Desmond Baidjoe
Hardwell On Air
Jacked
Sexy by Nature
Fuck me i’m famous
A State fo Trance
Skyline Sessions
Clublife

Stem hieronder voor je favoriet!

Staat jouw favoriete nachtprogramma er nog niet tussen? Stuur dan een email naar redactie@spreekbuis.nl

Aanmeldcriteria: Alleen radioprogramma’s die tussen 0:00 en 6:00 op de landelijke FM-radio uitzenden (de start- en eindtijd van uitzending mag eerder zijn dan 0:00 en 6:00) . Het radioprogramma moet een uitzending hebben gehad na 1 januari 2019. De winnaar wordt gekozen op het aantal stemmen (niet door jurybeoordeling). Op 29 januari wordt de winnaar bekend gemaakt.