Luistercijfers week 28: NPO Radio 2 pakt koppositie terug, flinke verschuivingen zichtbaar

De nieuwste luistercijfers van het NMO over week 28 laten opvallende verschuivingen zien. NPO Radio 2 is terug als marktleider en verdringt Qmusic, dat licht daalt maar met ruim 4,2 miljoen luisteraars nog steeds het grootste weekbereik heeft. Opvallend is de flinke terugval van Radio 538, die ruim een procentpunt marktaandeel verliest en voorbijgestreefd wordt door NPO Radio 1. Ook NPO Radio 5 levert fors in.

Tegelijkertijd boeken Radio Veronica, 100% NL en Sterren NL Radio flinke winst. De verschuivingen zijn opvallend, maar niet overal is een duidelijke verklaring voor.

11 Comments

  1. NPO Radio 2:
    Terug aan kop, volledig terecht. Ervaring, volwassen stemmen, sterke muziekmix en stabiele programmering. Dit is radio zoals het hoort. Publiek voelt zich gehoord, dat hoor je terug in de cijfers. Nacht en weekend kan nog beter.

    Qmusic:
    Zakt licht, en dat is nog mild uitgedrukt. De ‘foute’ week heeft ze nog gered, maar de zwakke, kinderlijke weekendprogrammering nekt ze. Tom & Bram? Creatief failliet, al jaren doen ze hetzelfde. Piepstemmen als Jorien, Joey, Stephan en Vincent geven je het gevoel naar een middelbare schooldisco te luisteren. Q moet volwassen worden, wil het verder groeien.

    3FM:
    Het blijft een bodemloze put. Menno de Boer blijft zitten terwijl zijn staat van dienst alleen mislukkingen toont > zie SLAM!FM en Radio 538, volledig naar de afgrond gebracht door Menno. Zijn zelfverklaarde ‘expertise’ in programmering, zoals te lezen op zijn LinkedIn, heeft nergens geleid tot succes. Wanneer grijpt iemand eindelijk in bij deze belastinggeldverspilling?

    Radio 538:
    De wederopbouw mislukt. Dave Minneboo heeft z’n handen vol aan de puinhoop van Menno en Coco, maar z’n comeback-team overtuigt niet. Tim, Dennis, Lindo en Mark zijn vergane glorie. Vooral Lindo en Mark: routineus, inspiratieloos, uitgeblust. En in het weekend? Jordi Warners en Julia hebben simpelweg niet het gewicht om de zender te dragen. Te veel lichtgewichten, te weinig richting.

    100% NL:
    Rob van Someren blijkt geen publiekstrekker meer, of zit gewoon niet op de juiste zender. Barry Paf klinkt als een overenthousiaste ochtend-DJ op speed, maar dan midden op de dag. Format-onrust en stemmingsverwarring jagen luisteraars weg.

    Radio Veronica:
    Wint wel, maar voelt nog altijd stuurloos. Tijd voor een strategische switch: Rob van Someren naar Veronica (waar hij wél past), en Wout & Frank naar 100% NL (waar hun brave, veilige stijl beter tot zijn recht komt). Pas dan kan er écht gebouwd worden aan een identiteit.

  2. “Opvallend is de flinke terugval van Radio 538, die ruim een procentpunt marktaandeel verliest en voorbijgestreefd wordt door NPO Radio 1.”

    Iets met de Tour de France denk ik zo?

  3. Het is vakantie. Niet de moeite waard voor adverteerders. En dus zijn de luistercijfers nu niet van belang.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*