Humberto Tan houdt beste tv-interview

Hum­ber­to Tan heeft de prijs voor het bes­te tv-in­ter­view, de Son­ja Ba­rend Award 2016, in de wacht ge­sleept. Hij kreeg de vak­prijs gis­ter­avond in ’De We­reld Draait Door’.

Tan kreeg de prijs voor het ge­sprek dat hij in no­vem­ber vo­rig jaar had in RTL Late Night met vier vrien­den die de aan­slag in de Pa­rij­se con­cert­zaal Bata­clan had­den over­leefd.

Op 16 no­vem­ber 2015 in­ter­view­de Hum­ber­to Tan in zijn pro­gram­ma Fer­ry Zand­vliet, Bob de Zwart, Frank de Wil­de en Dex­ter Sil­lem. Dat was drie da­gen na de schiet­par­tij. In het in­ter­view blik­ken de vier vrien­den te­rug op die avond en ver­tel­len ze uit­ge­breid over de hui­ve­ring­wek­ken­de de­tails.

Een jury van ruim veer­tig col­le­ga-in­ter­vie­wers, tv-cri­ti­ci en me­dia­jour­na­lis­ten koos voor Tan uit eenshort­list waar­op ook Jeroen Pauw en Tijs van den Brink ston­den. Deze in­ter­views wa­ren al ge­ko­zen uit een se­lec­tie van tien ge­sprek­ken die in­druk had­den ge­maakt op een vak­ju­ry. “Hum­ber­to oor­deelt niet, maar luis­tert, waar­door hij een vei­li­ge ge­spreks­part­ner is en men­sen vrij­uit te­gen hem pra­ten”, staat er in het ju­ry­oor­deel. 

Het is de acht­ste keer dat de Son­ja Ba­rend Award wordt uit­ge­reikt. Eer­de­re win­naars wa­ren Mat­thijs van Nieuw­kerk, Clairy Po­lak, Twan Huys, Ma­riël­le Twee­beeke, Coen Ver­braak en Jeroen Pauw. De ver­kie­zing wordt ge­or­ga­ni­seerd door de VARA­gids.

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -

Geef als eerste een reactie

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*