
Precies 45 jaar geleden werd voor het eerst een Nederlandstalig tv-programma met speciale ondertiteling voor doven en slechthorenden uitgezonden via Teletekst. Dat gebeurde toen op pagina 199, later bekend als de inmiddels vertrouwde pagina 888.
Waar in 1980 nog slechts één programma per dag werd ondertiteld, is dat aanbod in 45 jaar tijd uitgegroeid tot maar liefst 99 procent van alle Nederlandstalige programma’s bij de Publieke Omroep. Daaronder vallen ook veel live-uitzendingen, zoals de circa twintig Journaals die elke werkdag te zien zijn.
De dienst TT888 wordt tegenwoordig door zo’n 4,5 miljoen mensen per maand gebruikt. Dat is aanzienlijk meer dan de primaire doelgroep van circa 1,7 miljoen doven en slechthorenden.

Geef als eerste een reactie