Chris Woerts: ‘NOS doet alsof het alleenheerser is op sportgebied’

De politieke bezuinigingen op de publieke omroep kunnen grote gevolgen hebben voor de sportuitzendingen van de NOS. Volgens sportmarketeer en rechtenexpert Chris Woerts is het niet ondenkbaar dat NOS samenvattingen van de Eredivisie of grote schaatstoernooien verliest. Dat zegt hij in het Algemeen Dagblad.

„Ze doen daar ook alsof ze de alleenheerser zijn op sportgebied. Maar de uitzendingen van Ziggo, RTL of ESPN zijn van eenzelfde niveau, zo niet beter. Veel minder statisch. De NOS heeft jarenlang geprofiteerd van gratis overheidsgeld, waarmee veel te veel werd betaald voor de rechten.”

Volgens Woerts is de situatie veranderd doordat de politiek grenzen heeft gesteld aan het overbieden met publiek geld.

„Vroeger wilden de commerciëlen soms niet eens meedoen, want de NOS zou sowieso overbieden. Daarvan heeft de Tweede Kamer gelukkig gezegd dat het niet meer mag. Ik hoop dat er een transparant en marktconform proces komt voor de samenvattingen van de eredivisie.”

Voor schaatsen ziet Woerts minder commerciële belangstelling, vooral omdat deze wedstrijden vaak overdag zijn 

Tegelijkertijd is het sportlandschap volgens Woerts steeds verder versnipperd geraakt. Sport is tegenwoordig te zien bij de NOS en commerciële zenders, bij betaalzenders als Ziggo, ESPN en Viaplay, maar ook bij internationale streamers. Woerts erkent dat het voor de kijker onoverzichtelijk en duurder wordt, onderstreept dat vooral één ding: live sport blijft, ondanks versnippering en stijgende kosten, een van de laatste echte kijkcijfermagneten.

4 Comments

  1. Precies, die voetbal rechten kopen ze te duur in om anderen buiten de boot te houden, om op die mannier nog iets van kijkers te trekken.

    Snap ook niet waarom bij de publieke omroep alles om voetbal draait, en niet om het wielrennen, terwijl Nederland een echte fietsland is, en de uitzend rechten voor wielrennen stukken goedkoper zijn.

  2. Eens met Woerts in deze en dat gebeurd niet vaak want preekt vaak voor eigen parochie en heeft vaak fake news. Maar die NPO wil natuurlijk wil graag scoren met urgente live sport want dat levert goede kijkcijfers op. Maar inderdaad, het kan beter naar de commerciële. Deze kunnen zelfs hele zenders inrichten als sportzender waar normaal gesproken niemand naar kijkt. Nu willen ze dat van NPO 3 maken maar dat zou eigenlijk niet mogen voor een publieke omroep

  3. Omdat ik niet drie verschillende betaalmuren wil onderhouden om wedstrijden van mijn club te zien, voor commerciële zenders waar ik verder niets van kijk. Eredivisie hier, beker daar en Europees weer ergens anders. Zeer onoverzichtelijk en uiteindelijk wordt door versnippering en winstmaximalisatie het voetbal de nek omgedraaid. Reclame met voetbal ertussendoor.

  4. Eredivisie voetbal samenvattingen zijn ook nu gewoon te zien op ESPN 1. Die zender krijgen de meesten gewoon gratis in hun pakket.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*