
De NPO heeft knopen doorgehakt over de bezuinigingen die de overheid de publieke omroepen heeft opgelegd. Voor Omroep MAX komt dat op het volgende neer: het programma ‘Carrie op Vrijdag’ keert na de zomer niet terug. Verder wordt vanaf volgend jaar de vrijdag uitzending van ‘Tijd voor MAX’ geschrapt en gaat de zomerstop van het programma eerder in. En er komt geen vervolg van ‘Het Hoge Noorden’, al kunnen we nog wel de reeks uitzenden die nu gemaakt wordt.
De keuzes die de NPO gemaakt heeft, zijn pijnlijk. Ze zijn ons bovendien door de strot geduwd. We hebben er zelf geen stem in gehad. Het is natuurlijk allereerst pijnlijk voor al die mensen die de genoemde programma’s maken en er zich voor de volle honderd procent voor hebben ingezet. Het zijn ook goed bekeken en gewaardeerde programma’s. Dus ook voor iedereen die graag naar deze MAX-programma’s kijkt, is het geen welkom nieuws.
“Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald”
Onze hoop is nog dat een nieuw kabinet de bezuinigingen waarvoor eerder is gekozen, zal terugdraaien. Zo langzamerhand moeten politici toch beseffen dat er nu bij de publieke omroepen een kaalslag plaatsvindt en dat er vooral bezuinigd wordt op kwaliteit. Er bestaat een uitdrukking voor die men zich ter harte zou moeten nemen: beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald.

Laat men eerst de managementlagen bij NPO zelf aanpakken en daarna de omroepen zelf laten beslissen welke programma’s ze willen laten vallen voor het te bepalen bedrag. Nu gaat de NPO met de botte bijl rond! Dat is beslist niet democratisch!
Programma’s verdwijnen, maar ik heb bij geen enkele omroep een managementlaag zien verdwijnen. I rest my case meneer Slagter.
Het geld klotst altijd maar tegen de plinten bij de overheid. Lekker ondernemen met belastinggeld. Sorry Jan. Fan van jou en Max, maar kijk eens naar alle baasjes in Hilversum. Oh nee, die moeten natuurlijk allemaal blijven en al die designstoeltjes en lampen in de NPO gebouwen? Er valt nog een hoop te snoeien in Hilversum, maar zoals altijd wordt de rekening bij de kijker gelegd. Daar heb je dan weer gelijk in.
Weer een huil verhaal van Jan Slagter. Een van de mensen die het huidige systeem in stand houd. Er kan enorm bezuinigd worden zonder dat er een programma weg hoeft en zonder dat de kijker er iets van hoeft te merken maar, die weg willen Jan en consorten niet bewandelen.
Leg eens uit Jan, waarom blijf jij eigenlijk aan als directeur bij MAX terwijl er inmiddels al een nieuwe directeur is en jij zelf voor die tijd deze functie altijd alleen deed.
Wist je dat je dit betaalt via belastinginkomsten:
Ongeveer €40–€60 per jaar aan de hele publieke omroep (landelijk, regionaal en lokaal), gemiddeld gerekend over de bevolking.
Beste Jan, Als je vier jaar geleden met pensioen was gegaan, had dat inmiddels vier jaarsalarissen (inclusief loonkosten) opgeleverd voor content die door de belastingbetaler wordt betaald.
Ga met Max commercieel.
Dan ben je overal van af, maar natuurlijk ook van het lekker makkelijk handje ophouden.
Door dat laatste gaat het ‘m natuurlijk niet worden.
Jan Slagter, waarom wil jij, als directeur van Max niet samengaan met andere omroepen in een mediahuis? (Bijna) alle andere omroepen zijn al samengegaan in een mediahuis en daar wordt dan ook flink bezuinigd. Maar nee, Jan Slagter wil niks, alleen maar zeuren en alles halsstarrig weigeren (en maar klagen bij de commerciële omroepen hoe erg alles is). Door jouw houding heb ik anderhalf jaar geleden het lidmaatschap opgezegd en heb er nog geen seconde spijt van gehad.
Een Mediahuis gaat ook de oplossing niet zijn.
Je moet flink gesneden worden in het beleid en het systeem zelf.
De fout die de politiek echter maakt is dat ze de bezuinigen door de NPO en de omroepen zelf laten regelen. Zo is de kijker de dupe en veranderd er niets.
Weer een jankverhaal van Jan Slagter! En maar blijven jammeren over de bezuinigingen bij de NPO!
Meneer Slagter, waarom schrijft u niet eens een blog over alle overbodige managers, bestuurders en andere vorstelijk betaalde baantjesjagers bij de NPO?
Waarom hoepelt u zelf niet op bij Omroep Max? U heeft zelf al de AOW leeftijd en doordat u niet vertrekt zit Omroep Max met een directeur te veel met een veel te fors salaris.
Meneer Slagter, waarom schrijft u geen blog over het feit dat voor een radioprogramma van 2 uur per week 4 redacteuren een week bezig zijn? 4 redacteuren die zich een volle werkweek bezig houden voor een radioprogramma van 2 uur per week. Meneer Slagter, hier is het woord OVERHEAD voor uitgevonden!