Victor Vlam kraakt nieuw NOS Weer: ‘Geen enkele toegevoegde waarde’

Mediakenner Victor Vlam is weinig enthousiast over het nieuwe, zelfstandige weerprogramma van de NOS. In de nieuwste aflevering van zijn podcast Victor Duidt TV noemt hij de opzet onnodig en commercieel gedreven. Ook de eerste kijkcijfers baren hem zorgen.

Sinds 2 november zendt de NOS op werkdagen na het Achtuurjournaal een apart weerprogramma van drie minuten uit. Tussen het journaal en NOS Weer zit een kort reclameblok. Opvallend is dat ook aan het einde van het Achtuurjournaal nog altijd een weersverwachting van ongeveer twee minuten wordt uitgezonden.

Volgens Vlam ontbreekt daardoor de noodzaak om na de reclame te blijven kijken. ‘Ik zie echt 0,0 toegevoegde waarde van dit hele weerblok’, stelt hij. De vormgeving krijgt wel complimenten. Vooral de graphics vindt hij mooi geproduceerd.

Meer dan 500.000 kijkers minder

Vlam wijst op de tegenvallende kijkcijfers. Volgens hem trok NOS Weer donderdag slechts 691.000 kijkers, tegenover ruim 1,2 miljoen voor het Achtuurjournaal. Daarmee verloor het afzonderlijke weerprogramma meer dan 500.000 kijkers ten opzichte van de nieuwsuitzending. De mediakenner vindt dat opvallend, omdat het tussenliggende reclameblok slechts twee minuten duurt. Volgens hem hebben kijkers na het reguliere weerbericht weinig reden om nog eens drie minuten weersinformatie te bekijken.

Commerciële motieven

Vlam vermoedt dat het nieuwe programma vooral is geïntroduceerd om extra reclame-inkomsten te genereren. Daarnaast speculeert hij dat de NOS meer ruimte wil creëren voor onderwerpen rond klimaatverandering. Volgens hem is de NOS bij de inhoudelijke invulling echter te voorzichtig, waardoor het programma weinig onderscheidend is. Als voorbeeld noemt hij een uitzending waarin uitgebreid aandacht werd besteed aan het weer in Griekenland en Italië. De NOS zelf stelt dat het nieuwe programma bedoeld is om meer uitleg te geven over weersverschijnselen, regionale verschillen en ontwikkelingen op langere termijn. Daarbij noemt de omroep ook expliciet de relatie tussen extreem weer en klimaatverandering.

Spreekbuis.nl

WAARDEER DIT ARTIKEL!

Als je dit artikel waardeert en je waardering wilt laten blijken met een kleine bijdrage, dan kan dat. Zo help je onafhankelijke mediajournalistiek in stand houden.

Donatie Spreekbuis € -