Eén op de drie thuiswerkers kijkt Olympische Spelen tijdens werktijd

Terwijl de Olympische Winterspelen volop bezig zijn, combineert een deel van thuiswerkend Nederland werk met sportkijken. Uit onderzoek van Seats and Sofas onder 517 Nederlanders via Factsnapp blijkt dat 31,5% van de thuiswerkers tijdens werktijd in meer of mindere mate naar de Spelen kijkt.

De bank is daarbij een populaire werkplek: 37,7% van de thuiswerkers werkt weleens vanaf de bank. Bij mensen die (bijna) dagelijks thuiswerken ligt dat zelfs op 47,5%. Afwisseling is de belangrijkste reden, al zegt 43% de bank geen comfortabele werkplek te vinden door het ontbreken van bijvoorbeeld een extra scherm.

Van de kijkende thuiswerkers volgt 11% de wedstrijden in de pauzes, 14% met de tv op de achtergrond en bijna 7% werkt met de laptop op schoot voor de tv. Mannen kijken relatief vaker tijdens het werken, vrouwen vooral in de pauzes. Opvallend: 41% denkt dat de werkgever het niet merkt, terwijl een vijfde aangeeft dat het op de werkvloer wordt gedoogd bij belangrijke wedstrijden.