
De NPO wil fors investeren in streamingdienst NPO Start, maar volgens PowNed-directeur Dominique Weesie weten jongeren weten het platform nauwelijks te vinden. Als voorbeeld noemt hij de serie Hoodfights, die op NPO Start minder dan 9.000 kijkers trok, maar op YouTube bijna 250.000 views behaalde. „Ons publiek zit daar. Als we alleen op Start inzetten, raken we de jeugd kwijt.”, meldt hij in een AD-interview.
Weesie pleit voor een distributiestrategie, met een grotere rol voor YouTube, aangezien ‘dramatische’ kijkcijfers van het ondemandplatform NPO Start. Ook de EO en BNNVARA erkennen dat jongeren vooral via sociale platforms worden bereikt, al wijzen zij op de risico’s van afhankelijkheid van algoritmes en de macht van bigtech.
De BBC kiest inmiddels nadrukkelijk voor YouTube met eigen producties. De NPO benadrukt dat programma’s op meerdere platforms beschikbaar blijven en dat NPO Start zich nog in een groeifase bevindt.
Bron: AD.nl

Geef als eerste een reactie