
Voormalig tv-baas en mediadeskundige Tina Nijkamp heeft in haar podcast stevige kritiek geuit op de benoeming van Jet de Ranitz als nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur van de NPO. Volgens Nijkamp is het “een wonderlijke keuze” dat opnieuw iemand zonder ervaring met het maken van media wordt aangesteld.
Nijkamp wijst erop dat De Ranitz, die afkomstig is van Microsoft Nederland en eerder leiding gaf aan SURF, veel weet van IT en bestuur, maar niet van televisie of radio. “Dat betekent dat zo’n Jet de Ranitz ook veel wijsgemaakt kan worden achter de schermen door allerlei baasjes,” aldus Nijkamp. Ze vergelijkt de situatie met die van Frederieke Leeflang, die eveneens zonder mediaproductie-achtergrond aantrad en voortijdig vertrok wegens vermeend grensoverschrijdend gedrag.
De mediadeskundige noemt het opvallend dat de NPO “voor de derde keer op rij” kiest voor een vrouwelijke voorzitter — na Shula Rijksman en Leeflang — en vermoedt dat diversiteit een belangrijke rol speelde in de keuze. “Het was eigenlijk al wel duidelijk dat ze opnieuw een vrouw gingen zoeken, omdat de andere bestuurder, Lucienne Brouwer, een man is,” zegt Nijkamp.
Luister hier haar podcast:

Pvv al decennia in de kamer. Nog steeds geen pvv bestuurders of burgemeesters. Een schande!!!
Door msm wordt pvv extreem rechts genoemd. Onterecht als je Nederland op we plaats zet. Fvder Baudet heeft het goed Nederlandse man/elite is oikofobisch
Ze is toch it specialist. Laat ze meer ai toepassen bij de npo. Beginnen bij de npo nieuwslezer. Ze lezen toch van autocue. Goedkoper via ai te doen
https://x.com/JOKAQARMY1/status/1975211982149366234
Wat heeft u reactie te maken met het artikel? Of wilde u gewoon even uw opgeklopte frustratie kwijt?
Goed van radio en tv Ranitz nier zoveel.
Maar heeft Wouter Koolmees nu baas van NS ervaring als conducteur of machinist?
Dat ze meer lijkt te weten van IT lijkt mij in deze tijd meer van belang.
Tina,s conclusie vind ik iets wat kort door de bocht.
Maar haar stelling bekt lekkerder weg ws?
Tina heeft hier gelijk. Je noemt zelf heel goed voorbeeld. Wouter Koolmees is ook weer zo’n baantjescarrousel geval. Die hoort niet de baas van de NS te zijn.
Juist. Sinds Koolmees de baas is, presteert de NS slechter dan ooit.
Maar nu weer on-topic: Ik zie het overal om heen dat RVT’s liever scoren met diversiteit dan met kwaliteit. Dan komen er van die bestuurders die gaan micro managen op de werkvloer en alleen kijken naar cijfertjes en modellen zodat ze hun eigen onkunde kunnen verbloemen en die later de schuld kunnen geven als het kind inmiddels is verdronken in het badwater omdat de verstopte afvoer niet tijdig was gerepareerd.
Wat heerlijk positief weer.
Iemand wordt al afgebrand voor hij begonnen is.
Ik moet ineens aan de trainer van Ajax denken…als mocht die iig nog een paar wedstrijden doen.
Heeft niets met positief te maken. Dat gedoe met die baantjescarrousel moet eindelijk eens gestopt worden.
Tja, en wanneer er iemand komt die wel “media ervaring” heeft is het ook niet goed want “dezelfde kliek”, “bevooroordeeld t.o.v.” etc.
Het is simpel: de NPO is de kop van Jut en iedereen wil er op slaan. Want dat is populair. Hetzelfde als zo’n argument “weer een vrouw”, sorry hoor, maar volgens mij was het nou juist een streven om in besturen 50% vrouw te hebben – als er een man gekozen zou zijn zou daar ook weer commentaar op zijn. Meestal van dezelfde personen.
Om iemand uit de media te kiezen hoeft die gene toch niet uit de zelfde kliek te komen?
Weer een vrouw zegt niemand. Het gaat er om waarom het vrouw is geworden. Omdat ze vrouw is of omdat ze de beste kandidaat voor de functie is? Dat laatste zeker weten van niet maar, we gaan het zien.