Geen zomerstop NPO talkshows: WNL komt met Goedenavond Nederland

De publieke omroep trekt de journalistieke programmering dit jaar door in de zomer. Vanaf 26 mei maakt omroep WNL de late night zomertalkshow Goedenavond Nederland, met Welmoed Sijtsma en Sam Hagens als presentatieduo. Hiermee wordt ingespeeld op de behoefte van het publiek om ook in de zomer een journalistieke talkshow te brengen.    

De afgelopen maanden konden de publieke omroepen een programmavoorstel indienen bij de NPO om de zomeravond te vullen. WNL heeft het meest passende en verfrissende voorstel gepresenteerd.    

Jojanneke Doorn, Directeur Video NPO: “De zomertalkshow die de publieke omroep afgelopen jaar heeft beloofd komt eraan. Met Goedenavond Nederland vervullen we de wens van vele kijkers om het dagelijkse gesprek gaande te houden als de reguliere programma’s daar tijdelijk mee stoppen.”    Welmoed en Sam presenteren Goedenavond Nederland met vaste WNL-gezichten zoals Fidan Ekiz, Menen Seijkens en Jort Kelder. Samen met relevante gasten geven zij invulling aan de onderwerpen die op dat moment leven. Het gesprek van de dag staat centraal. WNL onderzoekt of bestaande studio’s gebruikt kunnen worden.

Goedenavond Nederland is vanaf 26 mei negen weken lang van maandag tot en met donderdag te zien om 22.10 uur op NPO1. Vanaf augustus neemt Bar Laat het stokje weer over.  

17 Comments

  1. Goed dat Welmoed en Sam deze kans krijgen.

    Jammer dat het alleen de zomer betreft en dat Bar Laat weer terugkeert in Augustus. De mensen in Nederland willen en geen Sophie Hilbrand! Waar is die leuke vrouw gebleven die vroeger Spuiten & Slikken presenteerde? Met Bar Laat komt het niet meer goed. Al gaan ze er nog 5 jaar mee door.

  2. WNL onderzoekt of bestaande studio’s gebruikt kunnen worden.
    WNL heeft toch Cafe Kockelmann? Waarom zou je dat in de zomer niet kunnen gebruiken?

  3. Ik weet het niet, WNL is ook linkser geworden in hun berichtgeving dus ik weet niet of het wat uit gaat maken qua content met Bar (slecht) Laat.

          • Dat is mij af en toe wel erg extreem wappie maar soms hebben ze ook wel weer rake items.
            Powned is trouwens ook behoorlijk verlinkst nadat ze in het bestel kwamen. Kijk maar naar die Rutger van Castricum, van VVD-balletje naar een woke idiootje.

      • Hier is een verbeterde versie van de tekst, gevolgd door uitleg over de aanpassingen:

        Verbeterde versie:
        Als je mijn inbreng dan toch nog apprecieert—wat waardering betekent, mocht je dat niet weten—stel ik voor dat je je naam kenbaar maakt. Dit laffe gedrag met je kinderlijke “alt252” is precies waar het de NPO aan ontbreekt: lef.

        Dus, Pino “alt252”, je weet wat je te doen staat, held!

        Waarschijnlijk heb je bij het bandenarchief gewerkt, of beter nog, de postkamer. Daar is natuurlijk niets mis mee, maar kennelijk kwamen je kwaliteiten daar goed van pas. 😀

        Uitleg van de aanpassingen:
        Interpunctie verbeterd:

        “dat betekent waardering voor het geval je niet weet wat dat betekent” → Dit is omslachtig en herhalend. Het is ingekort naar “wat waardering betekent, mocht je dat niet weten”, wat soepeler leest.
        “stel ik voor dat je je naam kenbaar maakt want dit laffe gedrag met je kinderlijke alt252 is precies waar het aan ontbreekt bij de npo lef.”
        → Dit was een lange, onduidelijke zin zonder duidelijke scheiding van gedachten. Ik heb het herschreven en opgesplitst voor een logischer opbouw.
        “Dus Pino alt252 je weet wat je te doen staat held!”
        → Ik heb hier komma’s toegevoegd om de zin beter leesbaar te maken: “Dus, Pino ‘alt252’, je weet wat je te doen staat, held!”
        Grammaticale en structurele verbeteringen:

        “waar het aan ontbreekt bij de npo lef” → “waar het de NPO aan ontbreekt: lef.”
        (Correcte zinsvolgorde en hoofdletters voor “NPO”, omdat het een eigennaam is.)
        “Waarschijnlijk bij het bandenarchief gewerkt of beter de postkamer niets verkeerds aan overigens maar je kwaliteiten kwamen daar kennelijk goed van pas.”
        → Dit was grammaticaal incorrect en onduidelijk.
        Herschreven naar: “Waarschijnlijk heb je bij het bandenarchief gewerkt, of beter nog, de postkamer. Daar is natuurlijk niets mis mee, maar kennelijk kwamen je kwaliteiten daar goed van pas.”
        Door deze aanpassingen is de tekst vloeiender, duidelijker en correcter qua taalgebruik.

  4. Ik had liever Frank gehad. Ad rem, denkt snel en stelt goede vragen. Welmoed werkt al jaren, maar vind haar niet gegroeid. Sam is een cookie cutter journalist, afgeleide van zijn vader

  5. “WNL onderzoekt of bestaande studio’s gebruikt kunnen worden.” In de zomer voldoet (mits droog) een plek in de buitenlucht ook. At5’s De Zwoele Stad doet dat al jaren zo, met niets meer dan een simpele tafel en wat stoelen. En het voldoet.

    • In het kader van de bezuinigingsopgave die er ligt zou het wel een heel verkeerd signaal zijn vanuit NPO en WNL om dit programma op een buitenlocatie op te tuigen, met alle extra kosten en veiligheidseisen (opbouw, bewaking, etc.) die dat met zich meebrengt terwijl er een studio al kant en klaar is ingericht.

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.


*